Jak prawidłowo nosić koszulę na spinki?

spinki do mankietówKoszula na spinki nie jest dzisiaj często spotykana u mężczyzn. Czy słusznie większość z nich z niej rezygnuje? Być może trudność wynika z niewiedzy na temat tego, jak powinno się ją nosić. Rozwiejmy więc wszystkie wątpliwości. Czym dokładnie jest koszula na spinki? Jak prawidłowo ją nosić?

Tak zwana koszula na spinki to specjalny rodzaj tego ubioru, który ma na mankietach miejsce do umieszczenia właśnie spinek. O ile koszula założona jest prawidłowo, o tyle może zrobić duże wrażenie. To kolejne akcesorium, nad którym trzeba trochę pomyśleć, ponieważ spinki również dobiera się pod kątem okazji.

Do czego służą spinki do mankietów? Czy mają praktyczne zastosowanie?

Jak sama nazwa wskazuje, spinki służą do spinania mankietów, które w dawniej produkowanych koszulach często były odpinane. Pełniły one więc wtedy nie tylko funkcję ozdobną, lecz także praktyczną. Współcześnie nie spotyka się raczej modeli koszul z odpinanymi mankietami, a zatem spinki te pełnią przede wszystkim rolę estetyczną, ale nie tylko. Ich zadaniem jest przecież spinanie mankietów, pełnią więc identyczną funkcję jak guziki w koszulach nieprzeznaczonych do używania ze spinkami.

Wybierając model koszuli na spinki, musisz koniecznie się w nie wyposażyć. Będzie ona bez nich wyglądała po prostu niechlujnie. Mankiet, do którego się je przypina, jest zawijany podwójnie i nazywa się go mankietem francuskim.

Jak prawidłowo nosić koszulę ze spinkami do mankietów?

Koszulę ze spinkami do mankietów nosi się tak samo, jak każdą inną koszulę. Panowie obyci już nieco z modą, wiedzą, że mankiet każdej eleganckiej koszuli zawsze powinien wystawać nieco spod rękawów marynarki. Przyjmuje się, że powinno to być około 2-3 cm. W ten sposób widoczny jest guzik – w przypadku zwykłej koszuli lub spinki – w przypadku koszuli z mankietami na spinki. Dzięki temu ta ozdoba garderoby jest odpowiednio wyeksponowana.

Spinki do mankietów – na jakie okazje?

Męska moda formalna nie dopuszcza dużej liczby akcesoriów. Większość biżuterii jest w niej wykluczona, ale nie dotyczy to właśnie m.in. spinek do mankietów. Spinki o klasycznym, prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym kształcie można z powodzeniem zakładać do nawet najbardziej formalnych stylizacji, w tym także do smokingu i fraku.  Przykładem formalnej koszuli z miejscem na spinki w mankietach jest ten model: https://milermenswear.com/produkt/koszula-na-spinki-formalna-biala. To klasyczna elegancka, biała koszula, która sprawdzi się na każdą okazję wymagającej od stroju dużej formalności.

Może marzy Ci się jednak użycie spinek w mniej formalnym wydaniu? Również jest taka możliwość, ponieważ produkowane są też modele o bardziej niecodziennych kształtach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na mniej wytworne okazje użyć spinek o kształcie np. czaszki. Na ślub czy inną uroczystość, gdzie wymagana jest najwyższa elegancja, postaw jednak na zwyczajne spinki o klasycznym kształcie, które dodadzą całej stylizacji niepowtarzalnego charakteru. 

Koszula na spinki – podsumowanie

Koszula na spinki to z pewnością doskonały wybór dla panów, którzy chcą się nieco wyróżnić z tłumu, a zarazem prezentować się elegancko. Takie i inne koszule męskie znajdziesz w sklepie Miler Menswear: https://milermenswear.com/kategoria/koszule-meskie. Znajdziesz tu zarówno koszule formalne, jak i takie, które zakłada się na co dzień. Wybierz coś dla siebie i ciesz się swoim wyglądem w nowym wydaniu!