Wspólny projekt Wrangler Jeans i Fender

Wrangler® oraz Fender Musical Instruments Corporation (FMIC), czołowy producent gitar na świecie, ogłosiły swój wspólny projekt, który ma uczcić ponad 75 lat obecności tych marek w obszarze kultury. Obydwa brandy, będące symbolem autoekspresji i niezależności, połączyły siły, by stworzyć Wrangler × Fender – ekskluzywną kolekcję dżinsów i koszul z grafikami, które ożywiają bogate dziedzictwo każdej z tych legendarnych marek i podkreślają ich wpływ w przecieraniu nowych szlaków, wyznaczaniu trendów i kształtowaniu nowych brzmień. Głównym elementem tej wyjątkowej współpracy jest czarno-niebieski kombinezon z efektem znoszenia, chętnie zakładany przez gitarzystów od dziesięcioleci.Wspólny projekt Wrangler Jeans i Fender (2)

Wspólny projekt Wrangler Jeans i Fender (1)

„Tworzenie praktycznych i funkcjonalnych produktów wpisane jest w historię Wrangler i Fender” – mówi Holly Wheeler, wiceprezes ds. globalnego marketingu w firmie Wrangler. „Na przestrzeni lat styl dżinsów ewoluował poprzez zmiany w krojach, wykończeniach i funkcjonalności, a rola, jaką w modzie odegrała muzyka gitarowa, jest niezaprzeczalna. Cieszymy się, że te dwie amerykańskie ikony połączyły siły, by wspólnie zaprezentować kolekcję Wrangler × Fender, oddając cześć artystom i legendom, które od lat nas inspirują, oraz świętując z fanami, których poruszyła muzyka”.
W przypadku wielu muzyków marki Wrangler i Fender stały się częścią ich muzycznej i modowej ekspresji. Gitary, na których grali, i niebieskie dżinsy, które nosili, były nie tylko poszukiwane na rynku, ale zyskały status ponadczasowych. W kampanii promocyjnej Wrangler x Fender, nawiązującej do autentycznej relacji obu marek z utytułowanymi muzykami, pojawia się kilka znanych twarzy z branży muzycznej. Gości w niej córka rock’n rolla i uznana modelka Georgia May Jagger oraz artysta muzyki country i autor tekstów Orville Peck.

„W miarę jak trendy w muzyce i modzie ewoluują, Fender pozostaje w czołówce, jeśli chodzi o tworzenie nowych ścieżek dźwiękowych, które pasują do nowego stylu. Dzięki współpracy z Wranglerem Fender może inspirować muzyków, twórców i miłośników mody” – mówi Richard Bussey, wiceprezes ds. akcesoriów, lifestyle i licencji w firmie Fender. Zarówno w muzyce, jak i w modzie chodzi o to, by wyrazić swoje najprawdziwsze „ja”. Wyjątkowy wspólny projekt Wrangler x Fender tworzy ścisłą więź pomiędzy przemysłem muzycznym i modowym, inspirując różne pokolenia twórców do celebracji własnego stylu”.

Kolekcja Wrangler x Fender obejmuje ubrania i wykończenia dopasowane do wszystkich muzycznych preferencji, między innymi inspirowane stylem vintage koszulki z nadrukami, frędzle i wzór paisley. W kolekcji znalazły się też ubrania z denimu z naszywkami, z efektem znoszenia oraz ze wbudowaną kieszonką na kostkę gitarową. Aby dowiedzieć się więcej o współpracy Wrangler × Fender i #Wrangler75, odwiedź wrangler.com.