Ekskluzywna, polska marka obuwia dla mężczyzn

W naszych butach każdy Twój krok to kropka nad i… imponujesz, intrygujesz, inspirujesz…” – tak przedstawia swój styl nowa manufaktura męskiego obuwia EQUE. To najwyższa jakość, elegancja, unikatowość i przyjemność noszenia w jednym.

W dobie masowej produkcji i hegemonii sieci odzieżowych klienci coraz częściej poszukują produktów unikatowych wysokiej jakości, wykonanych przez wykwalifikowanych rzemieślników. W odpowiedzi na te oczekiwania oraz z pasji tworzenia powstała nowa, polska manufaktura obuwia – EQUE. Firma ’’złożyła’’ swoją nazwę z misji, kryjącej się w czterech słowach: Elegance (elegancja) Quality (jakość) Unique (unikalność) Enjoy (znajdować przyjemność).

W każdy model obuwia angażujemy swoją energię oraz pasję. W unikalny sposób łączymy prostotę i elegancję z odrobiną nonszalancji i ekstrawagancji. Dbamy o najmniejszy detal zarówno w konstrukcji jak i estetyce, każdy szczegół własnoręcznie dopieszczamy” – opowiada o pracy swojej i całego zespołu, prowadząca markę EQUE, Marta Organek.

Marka EQUE to owoc rodzinnej kolaboracji i dowód na to, że praca i zaangażowanie garstki osób może przerodzić się w profesjonalną firmę, tworzącą produkty najwyższej klasy. Pomysłodawczyni marki dbałość o detale i jakość wykonania ma we krwi. Wychowała się i dorastała, podglądając pracę swoich rodziców, prowadzących firmę produkującą elementy obuwnicze. Tak narodziła się pasja tworzenia sztuki użytkowej, świadomość materiałów, wiedza na temat ich łączenia. W ślad za wiedzą techniczną poszedł rozwój rzemiosła i formy.

Dzięki rodzicom mam solidne podstawy do pracy, ale to studia i pobyt we Włoszech ukształtował moje spojrzenie na sztukę tworzenia obuwia. W tym czasie rozwinęłam swój warsztat i wypracowałam własny styl. Czerpanie wiedzy i inspiracji z różnorodnych źródeł dały mi swobodę i lekkość poruszania się w projektowaniu. Najciekawsze są jednak wyzwania, nieustanna nauka i pokonywanie problemów przy nowych zagadnieniach” – dodaje Marta Organek

Marka Eque posiada w ofercie dwie linie: podstawową oraz luxline. Obuwie wykonane jest z najwyższej jakości skór wierzchnich, podszewkowych oraz spodowych. Wiele modeli posiada również pełno skórzane obcasy. Można także zamówić obuwie ze skóry egzotycznego kajmana, skóry węża czy strusia. Wybrane modele uszyte są ze skór przeznaczonych do ręcznego malowania w trzech etapach nanoszenia koloru. Takie malowanie, przecierane, ręczne zdobienia zapewnia unikalność i oryginalność oraz sprawia, że każda para butów to małe dzieło sztuki.

Nowa marka obuwia to odpowiedź dla mężczyzn, którzy nie dokonują przypadkowych wyborów. Lubią wyróżniać się z tłumu, cenią sobie poczucie komfortu oraz detale dopracowane z największą precyzją. To polska jakość, włoska finezja i nieziemska przyjemność noszenia.