Jak nosić szelki męskie?

Przez wielu panów nadal niedoceniane, a przez innych uwielbiane. Szelki, bo o nich tutaj mowa, stanowią niezwykle gustowny, unikalny i elegancki dodatek do stylizacji zarówno tej eleganckiej, jak i tej casualowej. Aby jednak idealnie komponowały się ze strojem, warto dowiedzieć się, jak nosić szelki męskie!szelki

Krótka historia szelek

Szelki noszone były przez panów już trzysta lat temu, jednak dopiero w 1822 roku osiągnęły szczyt swojej popularności dzięki Albertowi Thurstonowi. Zarówno w przeszłości, jak i w dzisiejszych czasach pełniły one podobną, praktyczną funkcję. Z powodzeniem zastępowały pasek wtedy i dziś. Od niedawna ponownie świecą one triumfy i wracają do łask, stanowiąc wyszukany dodatek, szczególnie mężczyznom, którym bliski jest styl retro. Ale szelki to nie tylko klasyczny dodatek do starszego Pana, typów rozmiarów i rodzajów szelek jest tak dużo, że obecnie niemal każdy może znaleźć szelki dla siebie.

Rodzaje szelek męskich

W sprzedaży znajdziemy dwa rodzaje szelek męskich. Najbardziej popularnym i uniwersalnym typem są szelki z klipsami. Przydają się przede wszystkim na co dzień, przy mniej oficjalnych okazjach. Klipsy, zwane także żabkami, są bardzo wygodne. Ten rodzaj szelek pasuje do większości stylizacji: i do szortów i do jeansów. Drugi typ to szelki na guziki, które przeznaczone są do noszenia na nieco bardziej oficjalne okazje, bowiem powszechnie uważane są za bardziej eleganckie. Szelki na guziki zapewniają komfort użytkowania, jednak konieczne jest dobranie odpowiednich spodni, czyli takich, które nie mają szlufek. Takie połączenie jest bowiem wykluczone: szelki na guziki plus szlufki zdecydowanie nie idą w parze!

Jak nosić szelki męskie?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup szelek, warto dowiedzieć się, w jakich stylizacjach możemy je wykorzystać. Szelki męskie idealnie pasują do:

  • garnituru;
  • eleganckiej koszuli + eleganckich spodni;
  • casualowej koszuli + jeansów;
  • T-shirtu i jeansów.

Jak widać, szelki to uniwersalne akcesoria, które można z powodzeniem założyć zarówno na oficjalne wydarzenie, takie jak wernisaż czy koncert w filharmonii, ale również będą idealnie spełniać swoje funkcje w trakcie koleżeńskiego wypadu na miasto. W każdym wypadku stanowić będą gustowny dodatek, który dopełni każdą stylizację, nada jej niepowtarzalnego charakteru.

Szelki męskie to połączenie stylu, komfortu i skuteczności. Jeżeli lubimy gustowne dodatki, a jednocześnie cenimy sobie wygodę, to te akcesoria męskie są przeznaczone właśnie dla nas i zdecydowanie warto je kupić!