Jaki garnitur dla ojca Pana młodego?

główne_jaki-garnitur-dla-ojca-pana-mlodegoŚlub syna (bądź córki) to dla rodziców bardzo ważna i podniosła uroczystość. W tym wyjątkowym dniu chcą wyglądać elegancko. Tym bardziej że tak samo, jak młoda para i świadkowie, będą znajdować się w centrum uwagi. W naszym artykule dokładnie przyjrzymy się kwestii ubioru ojca Pana młodego. Jaki garnitur będzie dla niego odpowiedni? Sprawdź, jeśli ty również wkrótce będziesz występować w tej roli.

Jaki krój garnituru dla ojca Pana młodego?

Ojciec Pana młodego jest jednym z najważniejszych gości weselnych. Powinien prezentować się szykownie i elegancko, a na to niewątpliwy wpływ ma krój garnituru męskiego. Garnitur ojca Pana młodego musi być idealnie dopasowany do jego sylwetki. Nie może być ani zbyt mały, ani zbyt duży, nawet jeśli problemem jest wystający brzuszek lub masywna sylwetka.
Najbardziej popularne wśród mężczyzn w średnim wieku są garnitury klasyczne. Nie mają wcięcia w talii i nie opinają sylwetki, dlatego są polecane dla panów z lekką nadwagą. Muszą być jednak dobrze dobrane. Za duży rozmiar tylko optycznie poszerzy sylwetkę.
Mężczyznom, którzy nie mają problemów z wagą, poleca się garnitury typu slim lub super slim. Dzięki taliowaniu dodają sylwetce lekkości. Są dziś niezwykle modne, ale należy być ostrożnym, ponieważ eksponują wszystkie niedoskonałości.

Omawiając temat fasonów marynarek, należy również zwrócić uwagę na rodzaje marynarek. Największą popularnością cieszą się marynarki jednorzędowe zapinane na jeden, dwa lub trzy guziki. Drugi model – marynarki dwurzędowe – powoli odchodzą w zapomnienie, ponieważ dodają kilogramów i mniej korzystnie układają się na ciele.
Jeśli chodzi o spodnie do garnituru, szerokie nogawki już dawno przestały być modne. Dużo lepiej prezentują się wąskie lub delikatnie zwężane nogawki, które nie zaburzają proporcji sylwetki.

Jak zyskać pewność, że garnitur dobrze leży?

Jak upewnić się, że wybraliśmy odpowiedni krój i rozmiar garnituru? Jest kilka wskazówek, dzięki którym możemy to sprawdzić. Garnitur dobrze leży, jeżeli:

● kołnierz marynarki przylega do kołnierzyka koszuli,
● klapy marynarki przylegają do klatki piersiowej,
● nie pojawiają się żadne załamania i marszczenia wokół guzików, kiedy marynarka jest zapięta,
● barki nie wypychają ramion marynarki. Ramiona marynarki mają naturalnie układać się wzdłuż ramion sylwetki,
● mankiety koszuli wystają około 1-1,5 cm spod rękawów marynarki,
● nogawki spodni nie leżą na bucie, tworząc brzydkie załamania. Zwężane spodnie powinny sięgać maksymalnie górnej części cholewki buta. Nie mogą opierać się na butach. Zasada „spodni do obcasa” dotyczy wyłącznie spodni z szerokimi nogawkami, dziś bardzo rzadko wybieranych.

Jaki kolor garnituru dla ojca Pana młodego?

Poza krojem garnituru bardzo duże znaczenie dla ojca Pana młodego powinien mieć jego kolor. Najbardziej uniwersalnym, a jednocześnie bardzo bezpiecznym kolorem jest granat. Jest elegancki i łatwo dobrać do niego dodatki.

Alternatywą dla granatowego garnituru jest garnitur szary lub grafitowy. Pamiętajmy, że garnitur nie jest jednorazowym zakupem i będzie nam służyć również na inne okazje. Dlatego dobierzmy kolor, w którym najlepiej się czujemy, aby nie żałować podjętej decyzji.
Kolor garnituru decyduje o kolorze koszuli. Ciemniejsze garnitury doskonale łączą się z koszulami męskimi w jasnych odcieniach, które tak naprawdę są najlepszym wyborem na ślub. Do garniturów w mocniejszych kolorach można też założyć koszule w cienkie paski, jednak te gładkie są najbardziej eleganckie. Jasne garnitury z kolei świetnie prezentują się z pastelowymi odcieniami koszul. W jasnych garniturach dobrze wygląda się latem.

Jaki materiał garnituru dla ojca Pana młodego?

Nie zapomnijmy sprawdzić, z jakiego materiału zrobiony jest garnitur. Tak naprawdę od rodzaju tkaniny zależy to, czy po kilku godzinach zabawy wciąż będziemy wyglądać szykownie.

Najbardziej polecane są garnitury w 100 procentach z wełny. Wełna jest wytrzymała i odporna na zagniecenia, można ją nosić niezależnie od pory roku. Najgorszym wyborem jest poliester. Chociaż również się nie gniecie, nie przepuszcza powietrza, przez co szybko się w nim pocimy. Popularną tkaniną jest również kaszmir, w cieplejsze pory roku chętnie ubieramy także lniane garnitury.

Ojciec Pana młodego powinien wyglądać szykownie, ale też dobrze czuć się w wybranym przez siebie garniturze. Pamiętajmy o tym, szukając odpowiedniego stroju weselnego.