Wybieramy elegancki garnitur na ślub i wesele

Wybieramy elegancki garnitur na ślub i wesele

Ślub to jedna z ważniejszych okoliczności, podczas których mężczyzna ma okazję zaprezentować się od najlepszej wizualnie strony. Dobrze skrojony i dobrany do urody Pana Młodego garnitur potrafi dodać mu nie tylko uroku, ale również odwagi i pewności siebie. Dziś przyjrzymy się najnowszym trendom w męskiej modzie ślubnej.

Granatowy garnitur na ślub i wesele – czy to dobry pomysł?

Granatowe i chabrowe garnitury w ostatnich latach wiodą prawdziwy prym na ślubach i weselach organizowanych na terenie całego kraju. Są eleganckie, a zarazem pogodne i stosowne. Pasują brunetom, szatynom i blondynom, ale także mężczyznom z rudymi włosami. Ich uniwersalna kolorystyka i możliwość późniejszego założenia na inne okazje skłania wielu mężczyzn do przywdziania właśnie takiego stroju. Warto jednak pamiętać, że popularność takiego rozwiązania może sprawiać, że Pana Młodego będzie można bardzo łatwo pomylić ze świadkiem lub jakimkolwiek innym gościem weselnym. Warto więc rozważyć założenie na swój ślub garnituru w nieco innym kolorze, na przykład w odcieniu szarości i srebra, albo też tego z lekkim wzorem, na przykład klasyczną delikatną kratką. Na tę okoliczność świetnie sprawdzają się także dwurzędowe marynarki.

Brązowe buty na ślubie – tak czy nie?

Oficjalny dress code przyjmuje za eleganckie i formalne jedynie obuwie w czarnej kolorystyce. Tej barwy zdecydowanie powinien trzymać się Pan Młody, na którego tego dnia będą skierowane oczy wszystkich gości. Jeśli chodzi o innych mężczyzn pojawiających się na ślubie i weselu, to oni również powinni przestrzegać zasad, choć zdecydowanie wolno im nieco więcej. Mężczyźni ceniący sobie nieco bardziej awangardowe rozwiązania mogą zdecydować się na monki lub oksfordy w kolorze kasztanowym. Pamiętajmy, że wtedy również pasek spodni powinien być utrzymany w takiej kolorystyce, aby całość prezentowała się spójnie i elegancko, a nie przypadkowo.

Kiedy można, a kiedy raczej nie powinno się zakładać fraka?

Duża liczba mężczyzn zastanawia się nad założeniem w dniu swojego ślubu czegoś wyjątkowego. Choć klasyczne garnitury męskie  są zawsze dobrym rozwiązaniem, niektórym mogą się nieco opatrzyć i spowszednieć. Czy można założyć frak na własny ślub? Można, jak najbardziej, jednak należy pamiętać, że frak jest odzieniem typowo wieczorowym. Jeśli więc bierzemy ślub latem o wczesnej godzinie, a na dworze świeci silne słońce, frak może wyglądać nieco dziwnie. Wtedy warto umówić godzinę ceremonii na nieco późniejszą. Wsparcie w zakresie wyboru eleganckiego garnituru na ślub i wesele oferują specjaliści firmy Kubenz.pl.