Miejski dress code, czyli jak połączyć styl z wygodą

Czym jest smart casual?

Miejski dress code, czyli jak połączyć styl z wygodąSmart casual to zestawienie słów o zupełnie odmiennych znaczeniach. Smart to po angielsku „elegancki”, a casual znaczy tyle, co „codzienny”. Styl ten cechuje połączenie garderoby formalnej z bardziej swobodną. Czasem określa się go także słowami „sportowa elegancja”, co bardzo dobrze odwzorowuje jego charakter. Stylizacje budowane na zasadzie smart casual pozwalają bowiem na więcej luzu, zachowując jednocześnie klasę. Ubierając się w tym stylu można pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji. Świetnym dodatkiem będzie kolorowa, wzorzysta mucha lub oryginalny pin przeznaczony do wpięcia w butonierkę.

Smart casual – z czym to się je?

Miejski dress code, czyli jak połączyć styl z wygodąSmart casual w męskim wydaniu może występować w wielu wydaniach. Najczęściej oznacza jednak rezygnację z garnituru na rzecz spodni z grubej bawełny (np. chinosów), mniej formalnej marynarki, swetra i kolorowej koszuli lub koszulki polo. Sznurowane półbuty zastępujemy mokasynami lub trampkami. Ubierając się w stylu smart casual musimy pamiętać o jego odpowiednim zbalansowaniu. Aby nie przesadzić ze sportowym charakterem należy unikać krótkich spodenek, dresów, klapek i koszulek bez rękawów.

 Smart casual – kiedy i gdzie?

Smart casual – kiedy i gdzieSmart casual to styl związany z czasem wolnym od pracy i wszelkimi aktywnościami, które go dotyczą. Stylizacje o tym charakterze idealnie nadadzą się na popołudniową kawę z przyjaciółmi, wieczorne wyjście na miasto czy weekendowy spacer. To dobre rozwiązanie także na rodzinny obiad czy mniej formalną uroczystość, np. urodziny. Jeżeli nie przesadzimy z ilością elementów typowo sportowych i zamiast wybierać zestawienie swetra z koszulką polo zostaniemy przy marynarce i koszuli, ubrani w tym stylu będziemy mogli wybrać się także na luźniejsze spotkanie biznesowe czy w podróż służbową. Gdzie szukać elementów, które pozwolą nam stworzyć niejeden zestaw smart casual? Na przykład w salonach Lavard, gdzie obok klasycznych garniturów można znaleźć m.in. kolorowe koszulki polo, koszule z wielobarwnymi guzikami i przeszyciami, chinosy czy mniej formalne marynarki.