Lato w oksfordzkim stylu

Studenci brytyjskich uniwersytetów stali się inspiracją dla największych domów mody, a oksfordzki styl szturmem podbił ulice modowych metropolii. Popularność zdobył dzięki połączeniu elegancji szkolnych mundurków przy jednoczesnym zachowaniu młodzieńczej lekkości i nonszalancji. Podstawą looku są koszule, marynarki i spodnie. Marka Navigare w letniej kolekcji przygotowała kilka propozycji spodni, które spełniają rolę idealnej bazy do tworzenia oksfordzkich stylizacji.

Lato w oksfordzkim stylu

 

By przełamać granatowy kolor i monotematyczny wygląd szkolnych mundurków, studenci zaczęli wprowadzać do swoich stylizacji inne barwy. W skutek tego podstawą oksfordzkiego, męskiego stylu stały się musztardowe spodnie.

Bardziej zachowawcza propozycja to spodnie w odcieniach niebieskiego,  które łatwo połączyć z barwnymi dodatkami, np. z krawatem – nieodłącznym elementem tego stylu.

Wszystkie modele o casualowym charakterze pozwolą stworzyć modny, oksfordzki zestaw. Zostały wykonane z materiałów, które nie krępują ruchów i pozwalają czuć się swobodnie przez cały dzień. Zaletą tego trendu jest połączenie wygody z odrobiną subtelnej elegancji i szkolnego luzu. Taka kompozycja jest świetnym kompromisem dla Panów, którzy lubią wyglądać szykownie i jednocześnie bawić się modą oraz tych, którzy muszą zachować formalny dresscode, ale nie gustują w garniturach.