Zabawa w „zakryte, odkryte”duetu Paprocki&Brzozowski i Gatty

Zabawa w „zakryte, odkryte”duetu Paprocki&Brzozowski i GattyW poniedziałek, 30 maja w Warszawie odbyła się premiera kolekcji jednego z najpopularniejszych duetów modowych w Polsce – Paprocki&Brzozowski. Propozycje na sezon jesień-zima 2016/2017 są odważne, kontrastowe i jak zawsze kobiece. Projektanci bawią się transparentnymi tkaninami i delikatnymi koronkami, tworząc bardzo zmysłowe rozwiązania. Pikanterii prezentowanym sylwetkom dodały też rock’n’rollowe rajstopy w kryjące, pionowe pasy oraz skarpetki i podkolanówki z  falbankami marki Gatta. Przygotowane modele idealnie wpisały się w charakter kolekcji „Half Naked”. Pokazowe kreacje wraz z propozycjami od Gatty stworzyły bowiem intrygującą i niezwykle kobiecą całość.

Zabawa w „zakryte, odkryte”duetu Paprocki&Brzozowski i GattyW Studio ATM w Warszawie, w miniony poniedziałek, duet Paprocki&Brzozowski, zaprezentował swoją najnowszą kolekcję pod intrygującym tytułem „Half Naked”.  Propozycje projektantów na sezon jesień/zima 2016/2017 są jednocześnie romantyczne, rockandrollowe i seksowne, a przez to intrygujące. Idealnie współgrały z nimi zaprojektowane specjalnie na potrzeby pokazu przez Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego rajstopy, skarpetki oraz podkolanówki, wykonane przez markę Gatta. Jak mówią sami projektanci:

„Zależało nam na kontrastach. Tym razem to romantyka i rock. Jak znaleźć kompromis między tymi dwoma skrajnymi estetykami? To właśnie nas zainspirowało. Lubimy zderzać ze sobą skrajności. Łączyć odległe od siebie trendy. Na ich zderzeniu zawsze powstaje coś interesującego”.

Z pewnością interesujące okazały się czarne i białe rajstopy w szerokie, kryjące pasy, a także skarpetki i podkolanówki z falbanką, które idealnie pasowały do prezentowanych modeli. Nie sposób było przejeść obok nich obojętnie, co potwierdzają słowa Mai Sablewskiej, wypowiedziane tuż po pokazie:

„Uważam, że to najlepszy pokaz tego sezonu. Paprocki i Brzozowski kochają kobiety, co widać w każdym ich projekcie. Koronki i styl grunge to coś, co kocham najbardziej na świecie. W ich pracy widać pasję, dbałość o każdy detal, łącznie z tym, że zaprojektowali wzór na rajstopach!”.

Gatta od dawna współpracuje i wspiera polskich projektantów (m.in. Bizuu, Gosia Baczyńska, Michał Szulc, MMC, Robert Kupisz) jako partner ich pokazów, ale także wspólnie z nimi tworzy limitowane kolekcje rajstop. W ten sposób marka udowadnia, że jest otwarta na współtworzenie trendów w modzie.

Duet Paprocki&Brzozowski w najnowszej kolekcji postawił na kontrakst – znajdziemy w niej m.in. subtelne koronki połączone z kaszmirami, wełnami i skórą. Wśród kreacji znalazły się także romantyczne suknie wykończone koronką i tiulem czy skórzane, rockowe komplety. W kolekcji dominuje kotrastowana czerń i biel, ale nie zabrakło też piaskowego beżu, złota i srebra. Projektanci sięgnęli także po odważny kolor czerwonego wina.

Na pokazie nie zabrakło gwiazd, oprócz wspomnianej Mai Sablewskiej, pojawiły się także m.in.: Doda, Natasza Urbańska, Katarzyna Glinka, Joanna Moro, Joanna Orleańska czy Natalia Siwiec.