14 FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Za nami 14 edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Trwała ona od 19 do 24 kwietnia i odbyła się na terenach Expo w Łodzi. Na łódzkim wybiegu zaprezentowano 34 kolekcje na sezon jesień-zima 2016/2017.

 14 edycję Fashion Week Poland zainaugurowały szkolenia Let Them Know. W ramach cyklu odbyły się warsztaty „Crowd Effect – projektant jako BRAND sterujący tłumami” (prowadzenie Michał Wawrzyniak) oraz „Fabryka możliwości czyli jak odkryć swoje mocne strony” (prowadzenie Ewa Mordalska).

Złoty Flaming dla Evy Minge

FWP14_Pasarella_Eva-Minge_025Już po raz trzeci organizatorzy FashionPhilosophy Fashion Week Poland przyznali statuetkę Złotego Flaminga dla projektanta-osobowości. Dla przypomnienia w 12. edycji został nią uhonorowany Dawid Tomaszewski, w trzynastej odebrał ją Jerzy Antkowiak. Podczas uroczystej gali otwarcia tej edycji Złoty Flaming powędrował do rąk jednej z największych osobowości polskiej mody – Ewy Minge. Wręczenie statuetki uświetnił pokaz jej kolekcji. Wielbiciele talentu kreatorki mody mogli następnego dnia obejrzeć także kolekcję linii Femestage Eva Minge. Podczas tego pokazu obok modelek na wybiegu pojawiła się wokalistka Bovska, której muzyka towarzyszyła prezentacji kolekcji.

 Na wybiegu Designer Avenu, Studio i OFF

Tradycyjnie Fashion Week Poland to trzy cykle pokazów: Off Out of Schedulle, Studio I Designer Avenue. W ramach projektu OFF Out Of Schedule goście obejrzeli awangardowe kolekcje: SZCZESNY, WYZA, Girl Little Boy, AP/Anna Pawluk. W pokazach Studio zaprezentowane zostały kolekcje Mateusza Pukło, Zwyrd i Khategat.

FWP14_Pasarella-Photo_WALERIA_016Najbardziej wyczekiwanymi i wzbudzającymi największe emocje są  pokazy Designer Avenue.
W czwartek jako pierwsze na wybiegu można  było obejrzeć kolekcje Modelove, Marty Kuszyńskiej i Kędziorek. W kolejne dni propozycje na sezon jesień-zima zaprezentowali m.in. Milov, MSL, ROCKMÄDCHEN, Mara Gibbucci, Jarosław Ewert, Natasha Pavluchenko, Agnieszka Bonisławska Mia Stilo, Klaudia Markiewicz, Malgrau, Piotr Drzał, Ptaszek, Angelika Józefczyk, Anna Harycka, Mart Milo i Przemysław Nowak.

Dużym zainteresowaniem gości  cieszył się pokaz znanego z Project Runway – Jacob Birge Vision, podczas którego na wybiegu pojawił się laureat ostatniej edycji Top Model – Radek Pestka.

 Waleria Tokarzewska-Karaszewicz laureatka konkursu marki SEAT

Podczas 13 edycji FashionPhilosophy Fashion Week  Poland odbył się konkurs dla projektantów „SEAT – napędza emocje w designie”. Trwał on w przestrzeni Internetu i cieszył  się ogromnym zainteresowaniem. Do  konkursu zostało zgłoszonych prawie 400 prac inspirowanych modelami marki SEAT.  Jego zwyciężczynią została Waleria Tokarzewska-Karaszewicz. Konkurs okazał się dla młodej projektantki przepustką na międzynarodowe wybiegi. W marcu jej kolekcję mogli obejrzeć goście Lviv Fashion Week. Jedną z nagród dla Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz był premierowy pokaz kolekcji na 14 edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Prezentacja jej najnowszej kolekcji odbyła się na wybiegu Designer Avenue.

Międzynarodowo nie tylko na wybiegu

FWP14_Pasarella-Photo_JACOB_BIRGE_VISION005Tradycyjnie podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland na wybiegu goszczą projektanci
z partnerskich fashion weeków. I tak na wybiegu w Łodzi zobaczyliśmy kolekcje Carlosa Gila z Lisboa Fashion Week,  Marty Wachholz z Lviv Fashion Week i Mladena Milivojevica „Barona” z Serbia Fashion Week.

Fashion Week Poland przyciągnął do Łodzi śmietankę dziennikarzy z całego świata. Jednym z nich był Rocco Leo Gaglioti – cieszący się ogromną popularnością reporter Fashion News Life.  Do Łodzi przyjechali także m.in. przedstawiciele Fashionstreet Berlin, W Magazine, Kaltblut Magazine oraz Fashion Insider.

Wszyscy goście wydarzenia mogli obejrzeć unikatową wystawę  Gianni Versace Private Collection by Antonio Caravano. Zaprezentowano na niej 30 sylwetek z kolekcji z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia.

Podczas wydarzenia odbył się także casting do programu Top Model. A goście w Strefie Showroom mogli dokonać zakupów bezpośrednio od projektantów.

Partnerem strategicznym 14 edycji wydarzenie było po raz kolejny Miasto Łódź. Kreatorem fryzur była marka Batiste, a o makijaże zadbał Inglot.