Reserved Modern Line Man

Wykreowana by połączyć trendy z lekkim formalizmem linia Modern, to jedna z wizytówek projektantów Reserved. W tym sezonie zdominowały ją klasyczne rozwiązania przełamane nietypowymi kolorami, a także kilka bardziej awangardowych fasonów zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej.

W męskiej kolekcji przeważa mocno osadzony w krawieckiej tradycji trend, dedykowany mężczyźnie eleganckiemu i lubiącemu klasykę. Linia Modern Man to tradycyjne garnitury, koszule i kurtki, ale uszyte z niesamowitych tkanin i pokazane w zaskakujących kolorach. By wprowadzić powiew świeżości prosto ze światowych wybiegów, wprowadzono elementy sportowe, oraz niesamowite kolory. Taki modny akcent stanowią na przykład drobne printy na koszulach i garnitury w odcieniu Royal blue – zachwycająca, choć racjonalna odpowiedź marki na królewski trend. Mężczyzna Reserved jest zdecydowanie męski, pewny siebie, i twardo stąpający po ziemi.  Korzysta ze sprawdzonych fasonów, a bazą jego szafy jest klasyka: spodnie w kant, koszule, dzianina, lekkie kurtki i koszulki z kołnierzykiem. Garderobę wzbogacają elementy, które trudno uznać za sztampowe: cieńszy niż dotąd krawat, czy nowy zestaw kolorów.

W kolekcji “Classic reinvented”, bo tak zatytułowano najnowszą linię męską, dominują subtelne zderzenia barw (beż, turkus, indygo, brąz) i ciekawe stylizacje. Luz miesza się z formalizmem, dzianiny z garniturową wełną, moda z praktycznością.