Kobieta jest wszechświatem. Kobieta w obliczu nowotworu.

Kobieta Jest Wszechświatem9 marca w poznańskim City Parku odbył się niespotykany dotąd event. W D.O.M.88 o godzinie 18.00 spotkały się silne i wyjątkowe kobiety. Po co? Aby porozmawiać na tematy trudne i nieoczywiste. Dyskusja dotykała kwestii choroby, leczenia, walki, ale i śmierci. Zaproszeni Goście m.in. Anna Szubert Fotografka, Tomasz Schmidt stylista fryzur, prowadzący program „Ostre Cięcie”, Joanna Mielęcka Dietetyczka, Bogumiła Pniewska kosmetolog, właścicielka Kliniki Urody Esthetique, Eryk Matuszkiewicz lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych Profemed, grupa Lux Med, firma Clinique, fimra Eclair oraz Magda Owczarska i Karolina Mielęcka poruszali wszystkie te kwestie szczerze i prawdziwie. Konwersacje jak zawsze świetnie i autentycznie prowadziła Dorota Raczkiewicz – prezeska Drużyny Szpiku. Dorota z Gościa, stała się współorganizatorką. Agnieszka Kwiatkowska wielokrotnie podkreślała, że bez jej zaangazowania i pracy wieczór 9 marca nie byłby taki sam.

Kobieta Jest WszechświatemProwadzącą event była Agnieszka Kwiatkowska manager marketingu City Parku. Wydarzenie miało na celu obalenie stereotypu, oswojenia tabu i miało pozwolić na zaistnienie w świadomości osób chorych i zdrowych pojęcia normalnego życia czyli też dobrze rozumianego egoizmu i hedonizmu, pomimo trudnych często traumatycznych doświadczeń związanych z chorobą. Opis eventu brzmiał intrygująco: Kobieta jest wszechświatem. Kobieta to kosmos możliwości, pragnień i emocji. Kobieta akceptuje przeszłości, docenia teraźniejszość i ma nadzieję na przyszłości. Kobieta. Ty, Ona i Ja – wszystkie Nas łączy WIELKA litera.Szkoda, że potrzebujemy okazji aby uczcić to kim i jakie jesteśmy. Akceptując jednak warunki zastane celebrujemy Nasz moment. Czyli? Czas możliwości, pragnień, emocji. Chociaż jesteśmy inne, łączą nas rzeczy najważniejsze. Możliwości, o które walczymy, rozwijamy je i pielęgnujemy. Pragnienia, poza unikatowymi mamy wspólne, aby żyć i być swoją najlepszą wersją. Emocje – autentyczne, intensywne, czasami bolesne. Kobiecość w obliczu nowotworu to temat nieoczywisty i często odbierany stereotypowo.

Kobieta Jest WszechświatemWieczór pełen był wyjątkowych atrakcji: pokaz produkcji pralin, którą poprowadził Leszek Łukomski i Paweł Mieszała, loteria wizytówkowa, do której prezenty sponsorowali partnerzy: Clinique, Eclair, mBank, Candeo, City Park, Profemed z grupy Lux Med oraz projektanci i marki modowe Agnes Wuyam, Zalla by Sara Zalewska oraz Celebration Productions. Catering przygotowali chefowie z restauracji Cucina oraz zespół cukierni i kawiarni Cappuccina, różowe wino musujące zagwarantowała firma Vininova.