Behind the stage czy poza sceną 7. edycji FDA

Finał 7. edycji konkursu Fashion Designer Awards już za nami. Tegoroczny pokaz finałowy spotkał się z podziwem i uznaniem gości, mediów i przedstawicieli branży modowej. Nad produkcją czuwała Joanna Sokołowska-Pronobis – producentka i pomysłodawczyni konkursu. Koncept tegorocznego pokazu finałowego był przygotowywany w odniesieniu do inspiracji “moods of the night”a do jego realizaji producentka zaangażowała bardzo twórcze  ekipy.

Joanna Sokołowska-Pronobis do współpracy przy tworzeniu tak dużego wydarzenia zaprosiła samych profesjonalistów, bo jak twierdzi “dobry team to podstawa udanego pokazu”. W tegorocznej edycji sztab osób, którzy pracowali na backstage to m.in.: profesjonalni wizażyści Avon, styliści włosów z Wella Professionals, ekipa Nail Spa by Ekert, główna stylistka FDA z zespołem, oraz  choreograf pokazu. Właściwi ludzie na właściwym miejscu.

“Gala to dla mnie zwienczenie półrocznej pracy,  duże emocje i ważny  wieczór, chce pokazać młodym projektantom, że piękna oprawa jest dopełnieniem ich kolekcji, że nabiera ona wtedy prawdziwego blasku, dlatego robię wszystko aby ten pierwszy ich pokaz był perfekcyjny, to dobry wyznacznik na przyszłość”  mówi Joanna Sokołowska- Pronobis

“Makijaż modelek na Finał FDA powstał zgodnie z obowiązującymi trendami i koncepcją tegorocznego tematu, który wykreowała Joanna. Wraz z zespołem makijażystów marki AVON stworzyliśmy oszczędny w formie z nutą dekadencji wyrafinowany makijaż. Na twarz modelek nałożyłam ekskluzywny podkład Avon Luxe, który nawilżył i rozświetlił cerę oraz lekkie pudrowe perełki o świetlistej strukturze, które podkreśliły kości policzkowe przypominając tajemniczy blask księżyca. Najmocniejszym akcentem makijażu były podkreślone oczy, migoczącym czarnym brokatem i czarną diamentową kredką Black Ice Avon. Subtelność i tajemnicza siłę nadała ustom pomadka 'doskonałość absolutna’ w kolorze natural flush.” mówi Bogusia Szubiakiewicz dla AVON

Jak twierdzi stylistka Monika Gąsiorek- Mosiołek “ stylizacja finałowych kolekcji to wyjątkowe wyzwanie. Prezentowane kolekcje są diametralnie różne, a wybór dodatków w postaci butów jest istotnym czynnikiem podczas prezentacji. Wybrałam klasyczne szpilki marki Kazar w kolorze beżowym i czarnym, które uzupełniały stylizacje i nie odwracały uwagi od prezentowanej kolekcji. Wyjątkiem były srebrne półbuty, które idealnie dopełniły grandżową kolekcję Dastina Porazińskiego.”

Reżyser i choreograf pokazu Maciej Majzner zdradził nam rąbek tajemnicy tworzenia choreografii i wyboru muzyki: “Muzykę do pokazu dobrałem ściśle do tematu konkursu. Wszystkie utwory opowiadały historie związane z nocą i były wyłącznie polskich artystów. Były na tyle mocnym przekazem, że choreografię stworzyłem już bardzo czystą.”

Te osoby kreowały wydarzenie jakim był Finał 7. edycji Fashion Designer Awards, ale to nie jedyni twórcy bowiem za kulisami pracują także scenografowie, oświetleniowcy i cały sztab ludzi odpowiadających za najdrobniejsze elementy widowiska. Tak duża produkcja oparta jest na współpracy całego zespołu, którego mózgiem jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

PARTNERZY: Whirlpool, Perwoll, Złote Tarasy, Avon, Wella Professionals, MSKPU, Agata Meble, H15 Boutique Hotel, Beller

MEDIA PATRONI : Viva Moda, Viva, Flesz, polki.pl, lula.pl, styl.fm, Vumag.pl, Plejada, MaleMen, Radio Kolor

foto: Monika Szałek, Olga Kasprzyk oraz Akpa

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj