Limitowana kolekcja Oskara Podolskiego dla Diverse

Najnowsza kolekcja DIVERSE EXTREME jest świeża, bardzo śmiała i koncepcyjnie spójna. Zdominowana monochromatycznym kolorem, formą oraz fakturą. Zaskakuje. Jej przekaz jest jednoznaczny – siła, męskość i adrenalina. Zaprojektowana przez charyzmatycznego artystę – Oskara Podolskiego, który jako nadrzędną wartość  uznaje estetyczny minimalizm.

OSKAR PODOLSKI – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uzdolnionych, niezależnych twórców młodego pokolenia. Charyzmatyczny artysta. Jego projekty pełne inwencji, silnie osadzone są w awangardowej wizji czarno-białego świata. W swoich kreacjach jest daleki od kompromisu, dzięki temu artystyczny przekaz przedsięwzięć Oskara doceniany jest przez medialny świat korporacji. Taka postawa zaowocowała kilkoma projektami dla najbardziej rozpoznawalnych w Polsce marek.

Oskar Podolski: Najlepsze projekty powstają w niezobowiązujących okolicznościach. Nic na siłę – tylko wtedy wyobraźnia podsuwa najciekawsze obrazy. Szansa współpracy nadarzyła się przy okazji zupełnie prywatnych spotkań z kilkoma osobami zawodowo związanymi z DIVERSE. 

Zaczęło się od wzajemnej wymiany poglądów na temat dotychczasowego dorobku DIVERSE i ogromnego potencjału jaki posiada marka. Były to luźne rozmowy, pomysłów było wiele. Czasem twórczo iskrzyło. Ostatecznie, po wielu godzinach kreatywnych dyskusji zdecydowaliśmy, że warto rozpocząć projektem, który idealnie wpisuje się w dotychczasowy dorobek marki i jest silnie osadzony w tematach, w których artystycznie realizuje się Oskar. DEXT by Oskar Podolski to kolekcja  odzieży streetwear’owej skierowanej do każdego, komu bliskie są sporty uliczne i otaczający je klimat.

Oskar Podolski: Postanowiłem pobawić się materiałem. Są siatki, mocniejsze przeszycia, tłoczenia i printy. Większość modeli sygnowana jest charakterystycznymi, nowoczesnymi fontami. Tworząc kolekcję myślałem o różnych ludziach i ich pasjach: o tych na desce, na rowerze czy o biegaczach. Brałem pod uwagę funkcję użytkową każdego projektu, dlatego np. w czapkach znajdują się wywietrzniki, a kurtki fit mają kieszenie na plecach. Takich usprawnień jest wiele. W kolekcji dla DEXT nie miałem narzuconych ram, ograniczeń. Mogłem się wyżyć i projektować. Moim pragnieniem było, aby
po te ubrania, sięgnął gość, który ma swoją ulubioną deskę, rower i daje upust swojej pasji, niezależnie
od wszystkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj