Bal Debiutantek w Operze Wiedeńskiej

Motto projektu  brzmi „Piękno wewnętrzne jest nieśmiertelne” , a jego pierwsza edycja rozpoczęła się w 2012 roku i zakończyła balem w 2014. Program „Debiutantki” to jedyny w Polsce, tego typu, edukacyjno-charytatywny program, który przypomina nam formy kształcenia i wychowania spotykane jeszcze w czasach przed wojną. Projekt stworzyła Agnieszka Michalczyk, która jest również jego kuratorem.

Debiutancki spotykają się raz w miesiącu i na każde z tych spotkań, odbywających się w Pałacu w Wilanowie, zapraszane są wybitne osobowości, które przekazują młodym kobietom cenną wiedzę i wiele rad dotyczących: elegancji, gracji, savoir vivre, wystąpień publicznych,  obyczajów czy zwyczajów kulturalnych. Nauka ta jest zakończona uroczystym balem, podczas którego młode damy, razem z partnerami z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, tańczą poloneza oraz walca wiedeńskiego. Elementem charakterystycznym są również białe suknie, tworzone przez polskich projektantów. Na pamiątkę uczestniczki programu otrzymują statuetkę „Aleksandry”. Dwie z Debiutantek, zostają wyróżnione i razem ze swoimi partnerami reprezentują nasz kraj na Balu w Operze Wiedeńskiej. Gościem honorowym co roku jest Prezydent Austrii.

Bal Debiutantek w Operze Wiedeńskiej

W tym roku w skład polskiej delegacji, która wyleciała do Wiednia szóstego lutego wchodzili: Agnieszka Michalczyk, Bożena Intrator, Hanna Laudy, Julia Mazur, Kacper Dołowy, Michał Turowski oraz Mikołaj Kępiński.

Sukienki dla Debiutantek zostały przygotowane przez firmę „Madonna”, natomiast partnerzy założyli fraki firmy „Dyplomata”. Organizacja projektu jest możliwa dzięki wielu partnerom, którzy wspierają uczestników. W tym roku byli to: : FRIEDRICH WILHELM RAIFFEISEN, Madonna Suknie Ślubne,  Salon Dyplomata – Garnitury, Fraki, Smokingi,  LEWANOWICZ,  Anlaya Day Spa,  ANTbag by ania,  The Fine Food Group, Attraction Paris, Studio Urody Metamorfoza oraz Wypożyczalnia Gastronomiczna Gastro Magic Service.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj