VII edycja Silesia Fashion Day już wkrótce. Po raz pierwszy dwudniowe wydarzenie!

Najbliższa gala Silesia Fashion Day odbędzie się już 27 i 28 lutego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Po raz pierwszy organizowane przez agencję JC Academy wydarzenie kulturalno-modowe zaprezentuje się w dwudniowej odsłonie. Ideą projektu jest łączenie kultury, sztuki i mody oraz promocja mody jako stylu życia w mieście.

W tym roku, w przeddzień gali, czyli 27 lutego odbędzie się inauguracja projektu SFD Młoda Fala, w którym udział wezmą młodzi projektanci. Zaprezentujemy najbardziej kreatywnych twórców, których kolekcje oraz akcesoria to w pełni artystyczne wytwory – unikatowe i rewolucyjne na rynku fashion. Zgłoszenia młodych projektantów przyjmowane są do 16-go lutego. 10 najlepszych zostanie zaproszona do udziału w pokazach. Jury konkursowe wybierze spośród nich zwycięzcę. Wstęp na wydarzenie jest wolny dla wszystkich gości. Szczegóły na stronie internetowej www.sfday.pl.

VII edycja Silesia Fashion Day już wkrótce. Po raz pierwszy dwudniowe wydarzenie! Wiosenna gala Silesia Fashion Day to tradycyjne już pokazy najnowszych kolekcji światowych marek modowych oraz najlepsze prace studentów wzornictwa Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Po raz pierwszy jednak impreza odbywająca się w Teatrze Rozrywki przyjmie formę spektaklu, reżyserowanego przez Macieja Cierzniaka, pod opieką artystyczną dyrektora teatru Dariusza Miłkowskiego. Choreografią zajmie się związana od początku z Silesia Fashion Day Iwona Radwan-Sado. W tej wyjątkowo artystycznej odsłonie wystąpią znani śląskiej widowni artyści Teatru Rozrywki z Chorzowa. Zobaczymy kostiumy twórców teatralnych, m.in. Zofii Deines ze spektaklu „Słowik Cesarza”, Jerzego Rudzkiego z bajki „Pan Plamka i jego kot”, Barbary Ptak ze spektaklu „Kram z piosenkami” czy też Elżbiety Terlikowskiej „Canterville Ghost”.

Podczas imprezy odbędzie się także finał konkursu „Fashion Point”, do którego nominowani są wybitni ludzie, związani z regionem. W trakcie imprezy odbędzie się również akcja charytatywna „Modne Pomaganie”. Tym razem ośrodkiem, któremu zostanie przekazane wsparcie jest Fundacja Iskierka.

Teatr Rozrywki to miejsce, które od zawsze kojarzy mi się ze świetnymi spektaklami dramatycznymi i muzycznymi oraz wieloma projektami edukacyjnymi. Miejsce to jest jednym z ważniejszych obiektów kulturalnych na mapie regionu – mówi Justyna Cichoń, dyrektor zarządzająca JC Academy – Jestem przekonana, że wspólne zamiłowanie do kultury i sztuki pozwoli stworzyć wydarzenie, które po raz kolejny już będzie dla nas wszystkich pasjonującym wyzwaniem i pokaże szerokie spektrum życia kulturalnego metropolii.

 

Już dziś kup wejściówkę na galę Silesia Fashion Day – bilety dostępne w kasie Teatru Rozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj