STANDFORSOMETHING, czyli najnowsza kolekcja SS15 Dr. Martens

27 listopada 2014 roku w sklepie HD heavy duty w Arkadii, odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji SS15 Dr. Martnes. Podczas spotkania dziennikarze modowi oraz styliści mieli okazję zapoznać się z nowościami od Dr. Martens na nadchodzący wiosenno – letni sezon. 

Wśród najnowszych propozycji Dr. Martens znalazły się modele letniego obuwia inspirowane słynnymi sandałami Open Airwair z lat 90tych w kolorach niebieskim i czerwonym. Nowością są martensy inspirowane  irezumi, czyli japońską sztuką tatuażu, obecnie  bardzo popularną wśród członków yakuzy. Paletę barw utrzymano zgodnie z pierwotnym założeniem irezumi i  składa się ona z pięciu podstawowych kolorów: czerni, czerwieni, zieleni, indygo i żółci. Motyw kwiatów wiśni również zaczerpnięto z ulubionych  tradycyjnych japońskich wzorów, który obok motywów karpia i smoka jest najczęściej wykorzystywany przez mistrzów tatuaży. Gościem specjalnym wydarzenia był fan martensów – Józef Pawłowski, który podczas spotkania wybrał do kolekcji kolejny, kultowy  model 1460, w kolorze bordowym.

Podczas spotkania goście fotografowali się z tabliczką z napisem I STAND FOR, nawiązującym do kampanii Dr. Martens #standforsomething. Marka Dr. Martens w ciągu swojej ponad
50-letniej historii miała wśród swoich zwolenników wielu buntowników, pochodzących z różnych subkultur. To oni sprawili, że obuwie Dr. Martens stało się ikoną na całym świecie i symbolem ludzi, którzy nie boją się wyjść przed szereg, aby walczyć o swoje racje na swój własny unikalny sposób. Kampania #STANDFORSOMETHING ruszyła jesienią 2013 roku i trwa do dziś, dzięki czemu powstał swoisty obraz fanów Dr. Martens z całego świata. Zebrani goście prezentowali bardzo różne stanowiska – jedni opowiadali się za młodością, w której upatrują szansę na lepsze jutro, inni podkreślali wartość rodziny i przyjaciół, jeszcze inni  sprzeciwiali się zamknięciu w obowiązujących społecznych ramach. Dzięki hashtagowi STANDFORSOMETHING umieszonemu na Instagramie, wszyscy włączyli się do globalnej rodziny Dr. Martnes, w której wszyscy mają jeden wspólny cel – walczyć o to, co jest dla nich ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj