Vienna Design Week 2014

Od 26. września do 5 października 2014 r. cały Wiedeń opanowany zostanie przez design. Dziesięciodniowy, coroczny już festiwal – Vienna Design Week to największa austriacka impreza poświęcona designowi. Ujawnienie procesu produkcji oraz pobudzenie kreatywności przy tworzeniu to istota festiwalu.

Austriacka stolica stanie się na czas festiwalu zarówno sceną jak i widownią dla wszelkich form designu. Festiwal proponuje różne formy podejścia do tematu, poprzez współpracę z wiedeńskimi muzeami, małymi zakładami wytwórczymi, czy też projektantami z różnych części świata.

Vienna Design Week to ponad 100 różnych wydarzeń, w tym m.in. prezentacje prac projektantów, wystawy, warsztaty, wykłady, instalacje i happeningi.

Ważnym elementem Vienna Design Week są tzw. „Passionswege“. Wybrani projektanci zaproszeni są do współpracy z wiedeńskimi manufakturami i tradycyjnymi zakładami rzemieślniczymi jak np. szewc, jubiler, tapicer. Efektem tej współpracy ma być ożywienie i odmienienie ich miejsc pracy oraz zaprezentowanie rezultatów szerszej publiczności poprzez możliwość zwiedzenia zakładów z reguły niedostępnych dla publiczności.

Rokrocznie Vienna Design Week zaprasza również projektantów z wybranego kraju, aby lepiej poznać ich sztukę. W latach poprzednich jednym z krajów gościnnych była Polska, w tym roku wybór padł na Węgry.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj