Konkurs dla młodych projektantów „Zostań projektantem z Mnishkhą”

Od 16 do 29 września można nadsyłać swoje prace do konkursu dla młodych projektantów organizowanego przez markę Mnishkha. Zwycięski projekt będzie zrealizowany w pracowni Mnishkhi. Ogłoszenie wyników 6 października.    

Konkurs nosi nazwę „Zostań projektantem z Mnishkhą” i polega on na wykonaniu projektu graficznego odzieży lub dodatku (akcesoria) inspirowanego wielofunkcyjnością. Zaprojektowany przedmiot musi mieć minimum dwa zastosowania. Mnishkha w swojej filozofii CSR mocno stawia na wielofunkcyjność. – Społeczną odpowiedzialność biznesu rozumiemy nie tylko jako ekologię, ale też jako podejście w projektowaniu, gdzie wielofunkcyjność jest podstawową cechą – mówi Anna Migacz-Lesińska, właścicielka grupy Owee, do której należy Mnishkha.

W konkursie przewidziane są dwa wyróżnienia – Grand Prix oraz nagroda internatów. Jury konkursu wskaże pracę, która otrzyma Grand Prix, a jej autor możliwość realizacji projektu w pracowni Mnishkhi. Osoba wyróżniona przez internautów będzie mogła odbyć staż w tejże pracowni. Zwycięzcy otrzymają również nagrody rzeczowe – torby Cargo by Owee. Prace powinny być przesłane za pomocą formularza dostępnego w serwisie konkursowym, na stronie  mnishkha.com/konkurs.

Mnishkha jest marką z grupy Owee. Powstała w 2011 roku i jest zarejestrowanym wzorem w Unii Europejskiej. Mnishkha tworzy nową kategorie odzieży, która inspirowana jest minimalizmem i wielofunkcyjnością. Główny produkt Mnishkhi – kapturoszal z kieszeniami można nosić na kilka sposobów: jako szalik, bluzę, kaptur, czy ponczo. Mnishkha sprzedawana jest w Niemczech, Belgii, Holandii oraz na Litwie. Wkrótce ruszy sprzedaż w Australii i Stanach Zjednoczonych.