Wystawa prac Lidii Kality w Domu Mody Klif

Każda suknia, torebka czy but to małe dzieło sztuki. Żeby zobaczyć i stworzyć daną kreację, należy ją najpierw wymyślić i narysować.

Od 1 do 30 września w Domu Mody Klif w ramach czwartej już edycji projektu FASHART – całorocznego cyklu imprez, które mają na celu przybliżenie Klientom Domu Mody Klif najnowszych osiągnięć sztuki ze szczególnym uwzględnieniem designu, malarstwa, rzeźby i mody. będzie miała miejsce wystawa prac Lidii Kality pt. „From Art To Fashion”, w której zostaną zaprezentowane projekty w postaci rysunków i ich finalny efekt.

 „Zaczyna się od pomysłu, który przelewam na papier. W dłoni już trzymam tkaninę i wiem, jak będzie się układać… Tworzy się projekt… Dzieje się moda”, zdradza Lidia Kalita.

W warszawskim Domu Mody Klif będzie można zobaczyć wystawę złożoną z 10 rysunków projektantki, które zostały wykonane na papierze czerpanym łączoną techniką akwareli, piórka i ołówka. Na rewersie każdego rysunku klienci Domu Mody Klif i zwiedzający będą mogli skonfrontować projekt z gotową stylizacją na modelce na zdjęciu lookbookowym najnowszej kolekcji „La Parisienne”. Sezon jesień-zima 2014/2015 to fascynacja Paryżem. Jego klimatem, historią i atmosferą. Myślenie o kolekcji zdominowały dwa oblicza francuskiej stolicy: Paryż romantyczny i zmysłowy oraz Paryż nostalgiczny i mroczny. Inspiracją projektantki przy tworzeniu pierwszej części kolekcji były słynne francuskie aktorki:Emmanuelle Béart, Juliette Binoche, Sophie Morceau, Marion Cotillard i ukochana muza Romana Polańskiego, Emmanuelle Seigner. Aktorki będące kwintesencją kobiecości, ale jednocześnie sprawiające wrażenie bardzo silnych, nowoczesnych i pewnych siebie osób. Takim właśnie kobietom Lidia Kalita dedykuje wszystkie swoje kolekcje. W tej części znajdują się modele podkreślające kobiece kształty, płaszcze akcentujące talię, suknie nawiązujące do lat 50., rozkloszowane spódnice o długości 7/8. Królują wzorzyste tkaniny z motywem rose noir na limonkowym tle, podkreślającym romantyzm tej sekwencji. Czarne golfy noszone nawet do wieczorowych sukienek dodają projektom tajemniczości.„Moim ulubionym narzędziem przy projektowaniu jest kontrast, więc i teraz pokusiłam się o zestawienie tkanin kwiatowych z nowoczesnymi neoprenami oraz łączenie fasonów glamour z tymi wieczorowymi jako sportowe”,wyznaje Lidia Kalita.

Druga część kolekcji Lidii Kality na sezon Jesień-Zima 2014/2015 to Paryż deszczowy i nostalgiczny. To wizja bulwaruSaint-Germain-des-Prés, nad którym unoszą się duchy Salvadora Dali, Ernesta Hemingway’a, Simone de Beauvoir. To wizja Rive gauche i rozchodzących się gwieździście bulwarów, spokojna i ciemna Sekwana, pochmurne niebo… Ten element kolekcji jest szary, szorstki, minimalistyczny. Użyte tu tkaniny to prasowane wełny, sztywne, wymuszające konstrukcje oversize sylwetki, formy XXL, którymi można się otulić.
„Należę do grona nielicznych, dla których praca jest ich hobby… Zapraszam do obejrzenia moich prac, najnowszej kolekcji oraz butiku. Zapraszam Was do mojego świata…”, zaprasza na wystawę Lidia Kalita.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj