MCS MĘŻCZYŹNI CENIĄ SWOBODĘ

Weekend daje im dużo więcej możliwości stylowego luzu. Nowoczesne ubrania nieformalne nie mają jednak nic wspólnego z modową niedbałością! Są nie tylko wygodne, ale mocno wpisane w obowiązujące trendy.

Marka MCS, wcześniej znana jako Marlboro Classics, oferuje odzież casualową. Ale nie dajmy się zwieźć pozorom. Styl kolekcji daleki jest od oferty popularnych sieciówek. Choć inspirowana stylem życia prawdziwych mężczyzn amerykańskiego Dzikiego Zachodu, MCS jest jednak firmą włoską. To zobowiązuje. Wszystkie produkty cechuje wielka dbałość o dobór tkanin, szczegóły wykończenia i detale kroju. Cechy szczególne, które zapewniły marce światowy sukces, to połączenie wygody, elegancji i jakości. Kroje ubrań są zdecydowanie klasyczne, bez konstrukcyjnych udziwnień i chwilowych nowinek, a kolorystyka stonowana. To sprawia, że wymykają się sezonowym kwalifikacjom i nie tracą swojej modowej aktualności.

Sklep MCS w warszawskim Klifie, jest jedynym w stolicy monobrandowym salonem tej powstałej w latach 70. marki. Znajdziemy w nim nie tylko casualowe ubrania, ale też wyjątkowe akcesoria – paski, buty, torby i drobną galanterię skórzaną.

W najnowszej kolekcji jesień/zima 2014/2015 projektanci powracają do westernowej stylistyki, która zadecydowała o początkowym sukcesie firmy. W linii Arizona Blues pojawiają się obszerne płaszcze wędrowca, dzianiny retro o grubych splotach, skórzane kurtki ze stebnowanymi przeszyciami, koszule z kraciastej bawełny i kultowe kowbojki.

Ale współczesny miejski wędrowiec nie lubi stylowej monotonii. Dlatego w kolekcji MCS pojawia się temat California Thift, mocno osadzony w latach 80. Charakterystyczne dla tego looku są: t-shirty z napisami z ówczesną typografią, nadruki z archiwalnymi zdjęciami, przecierane i wytrawiane materiały oraz celowo postarzane skóry.

Najmłodsza, i zarazem najbardziej elegancka, jest cześć kolekcji nazwana Seattle Spirit. Do jej powstania zainspirował projektantów marki uliczny styl nonkonformistycznej młodzieży.  Dominują tu dekoloryzowane materiały, cieniowania, stonowana kolorystyka z domieszką ostrzejszego pomarańczu i turkusowo-zielonych odcieni ropy naftowej.

Warto podkreślić, że mimo takiej różnorodności, wszystkie ubrania z kolekcji świetnie się ze sobą zestawiają, dając duże pole do popisu dla męskiej kreatywności. I bez obaw o stylowe faux-pas.