Firma Verbatim wprowadza do sprzedaży lampy LED Natural Vision VxRGB naśladujące płomień świecy

LED_Candle_ChandelierFirma Verbatim zapowiedziała rynkowy debiut technologii LED Natural Vision VxRGB™, która jest dostępna w lampach świecowych (Classic B) i zamiennikach MR16. Premiera produktów odbędzie się na jednej z imprez europejskiej branży oświetleniowej, targach Lux Live, które 20 listopada rozpoczęły się w Londynie.

Lampy True Candlelight LED, wykorzystują technologię opracowaną przez Mitsubishi Chemical Corporation, macierzystą firmę spółki Verbatim. Dzięki niej lampy uzyskują ciepłe, nastrojowe światło o temperaturze barwowej 1900 K, a ich widmo światła oraz jasność zbliżone jest do płomienia świecy. Uzyskanie takiego efektu nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych lamp LED ani żarówek.

Lampa świecowa LED 2,5W VxRGB wyposażona jest w trzonek E14. Rodzina VxRGB Natural Vision obejmuje też lampę 6,5W MR16 Natural Vision LED o jasności 170 lumenów, współczynniku oddawania barw (CRI) równym 97 oraz skorelowanej temperaturze barwowej (CCT) wynoszącej 2950 K. W lampie MR16 LED z wiązką o kącie 25°, w której zastosowano unikatową mieszankę fosforów uzyskano wysoki współczynnik CRI ze zrównoważonym spektrum. Lampa zapewnia ciepłe światło i idealnie nadaje się do domów, sklepów detalicznych, galerii czy muzeów, wydobywając naturalne barwy oświetlanych obiektów. Dzięki optyce o szlifie brylantowym zapewnia równomierne, nieoślepiające światło.

LED Candle Graph ol– Technologia VxRGB firmy Verbatim została dobrze przyjęta przez wielu klientów i oczekujemy, że zainteresowanie modelami Natural Vision LED będzie równie wysokie co innymi modelami z oferty Verbatim. Naturalne, ciepłe światło oferowane w tych lampach w połączeniu z długim okresem użytkowania i energooszczędnością docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy – powiedziała Jeanine Chrobak-Kando, kierownik ds. rozwoju działalności, LED w rejonie EUMEA w firmie Verbatim.

Lampa Natural Vision MR16 LED wejdzie do sprzedaży na początku 2014 r., natomiast lampa True Candlelight LED jest już dostępna.