Mercedes-Maybach i David LaChapelle: Połączenie Sztuki i Motoryzacji

Mercedes-Maybach i David LaChapelle Połączenie Sztuki i Motoryzacji (2)Mercedes-Maybach i David LaChapelle to nazwiska, które w świecie sztuki i motoryzacji rozbrzmiewają z mocą i elegancją. Ich wieloletnia współpraca ponownie ożywa, dając życie trzem wyjątkowym dziełom sztuki, które celebrują harmonię pomiędzy światem motoryzacji a najbardziej wpływowymi ruchami artystycznymi początku XX wieku: futuryzmem, kubizmem i surrealizmem.

W sercu tego projektu leży przekonanie, że kultura i kreatywność są rdzeniem marki Mercedes-Maybach, podobnie jak przesuwanie granic w motoryzacji i nie tylko. Daniel Lescow, szef marki Mercedes-Maybach w Mercedes-Benz Group AG, podkreśla znaczenie współpracy z LaChapelle’em, nazywając ją „jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem marki Maybach”.

LaChapelle, znany z mistrzowskiej kolorystyki i wyjątkowej narracji w swoich fotograficznych dziełach, z przyjemnością przyjął wyzwanie stworzenia trzech dzieł sztuki inspirowanych historią i wartościami Mercedes-Maybach. Jego poszukiwanie inspiracji doprowadziło go do trzech kluczowych ruchów artystycznych, które doskonale współgrają z historią i dziedzictwem marki.Mercedes-Maybach i David LaChapelle Połączenie Sztuki i Motoryzacji (4)

Mercedes-Maybach i David LaChapelle Połączenie Sztuki i Motoryzacji (1)

Mercedes-Maybach i David LaChapelle Połączenie Sztuki i Motoryzacji (3)

Prace, odsłonięte podczas ekskluzywnego wieczoru w Galerii Meravigli w Mediolanie, łączą w sobie piękno motoryzacyjnego designu z rewolucyjnymi koncepcjami sztuki. „Cubist Scape”, „Future Scape” i „Surreal Scape” – każde z nich w niepowtarzalny sposób integruje samochody Mercedes-Maybach z fascynującym światem artystycznych eksploracji.

LaChapelle nie narzucał sobie żadnych ograniczeń, tworząc te dzieła. Jego skrupulatne podejście do scenografii pozwoliło harmonijnie wkomponować markę Mercedes-Maybach, podkreślając jednocześnie unikalność każdej kompozycji.

W procesie twórczym LaChapelle korzystał z analogii, wykorzystując znakomite parametry techniczne i precyzję samochodów jako integralną część swoich dzieł. Prace te nie tylko celebrowały motoryzacyjne osiągnięcia marki, ale również były świadectwem współpracy utalentowanych twórców i ekipy.

W tych dziełach sztuki widzimy powiew przeszłości splatający się z wizją przyszłości. „Cubist Scape” w metaforyczny sposób oddaje energię i dynamikę tamtych czasów, podczas gdy „Future Scape” ukazuje triumf inżynierii, równolegle odnosząc się do zaawansowania egipskiej cywilizacji. Natomiast „Surreal Scape” sięga do korzeni ruchu surrealizmu, balansując pomiędzy realnością a fantazją, podobnie jak Mercedes-Maybach GLS, który łączy luksus z awangardowym designem.

Po premierze w Mediolanie dzieła trafią do kolekcji sztuki Mercedes-Benz Art Collection, gdzie będą kontynuować swoją podróż, pokazywane przy różnych okazjach na całym świecie.

David LaChapelle i Mercedes-Maybach to nie tylko partnerzy artystycznej wyjątkowości, lecz także dumni przedstawiciele dziedzictwa kulturowego, którzy nieustannie przesuwają granice kreatywności i inspirują nas do odkrywania piękna w każdym detalu.