Europejska Noc Teatrów w Austrii

Logo-deutsch1W sobotę 16. listopada 2013 odbędzie się w Austrii druga Europejska Noc Teatrów. Łącznie w jedenastu krajach Unii Europejskiej, niezależnie od podziałów fizycznych i politycznych, swoje święto będą miały sztuki teatralne.

To co oprócz bogatego programu wyróżnia ten projekt to szczególny sposób płatności za udział w spektaklach. Tego wieczoru nie prowadzi się sprzedaży biletów, obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy“, nie ma rezerwacji ani wyboru miejsc, a co najciekawsze widz sam decyduje ile chce i może zapłacić czyli PAY AS YOU WISH! A program obejmuje tradycyjne przedstawienia, przedstawienia nocne, performance, spektakle w językach obcych, warsztaty oraz otwarte próby i jest zróżnicowany w zależności od kraju i miasta.

W Wiedniu w projekcie uczestniczą następujące teatry:

aktionstheater ensemble, Theater in der Drachengasse, Theater Nestroyhof Hamakom, teatro caprile, Dschungel Wien, Thetaer Brett, Of Thetaer, Kabinetttheater, Schauspielhaus Wien, Vienna’s English Theatre, DasWerk, WORT_ensemble, Theater-center-Forum oraz wiele innych.

Polskę reprezentować będzie Teatr Polski z Bielska-Białej ze sztuką w reżyserii Piotra Ratajczaka „Tak wiele przeszliśmy, tak wiele przed nami“. Spektakl odbędzie się w wiedeńskim Theater Brett, 16. listopada o godz. 18.00 i 20.30.

Bliższe informacje oraz program: www.europaeische-theaternacht.at

Europejska Noc Teatru

16. listopad 2013 – Wiedeń, Graz, Baden, Hall in Tirol, Innsbruck, Klagenfurt, Salzburg

Copyrights do zdjęć:

  • F 2 (c) Alex Pelekanos | Princip – Dieses Grab ist mir zu klein: Schauspielhaus Wien
  • F 3 (c) Michael Krenn | BiondekBühne Baden
  • F 4 (c) Rainer Berson | Dschungel Wien

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj