Wiedeń: Jesień z designem – Międzynarodowe Targi Designu – Blickgang

F 1 evablutZ początkiem października zakończył się Wiedeński Tydzień Designu (Vienna Design Week). Do końca listopada trwa Wiedeńska Jesień Designu (Vienna Design Herbst). Tymczasem austriacka stolica zaprasza na Międzynarodowe Targi Designu – Blickgang.

Trzydniowa impreza, która rozpocznie się 18. października 2013 r. będzie całkowicie poświęcona sztuce designu w różnych jego odsłonach: projektowanie mebli, akcesoriów i mody. W wiedeńskim Muzeum Sztuki Stosowanej (MAK) zaprezentuje się 130 wystawców, z czego około 60 po raz pierwszy.

Targi Blickfang mają w tym roku jubileuszową 10- tą odsłonę, z tej okazji przygotowano kilka pokazów specjalnych, np. Vöslauer Cycle Corner, czyli wszystko wokół rowerów lub też Neue Wiener Werkstätte czyli zwycięskie projekty NWW Design Awards. A do tego liczne warsztaty i dyskusje, które z pewnością zaowocują nowymi pomysłami i kreatywnym podejściem do tematu.

To jednak nie koniec imprez z designem w roli głównej tegorocznej jesieni w Wiedniu. Przed nami jeszcze aukcja designu w Dorotheum 07. listopada oraz pierwsza odsłona wiedeńskiej Nocy Designu 08. listopada 2013 r.

Bliższe informacje na stronie: www.blickfang.com

Targi Designu Blickfang

18. – 20. października 2013, MAK, Stubenring 5, 1010 Wiedeń

Bilet całodzienny 10 EUR