Pako Lorente na pokazie Haute Couture

Pako Lorente partycypuje w Paryskim Tygodniu Mody Haute Couture. Jako pierwsza polska marka z odzieżą męską bierze udział w tak prestiżowym i ekskluzywnym wydarzeniu w corocznym kalendarzu świata mody, biznesu i sztuki. Sześć sylwetek zostało specjalnie zaprojektowanych przez francuskiego designera Ylana Anoufa dla Pako Lorente.

Ylan Anoufa to projektant, który już po raz szósty bierze udział w Paryskim Tygodniu Mody, jest on głównym dyrektorem artystycznym kanału FashionTV, również artystą eksponującym w najlepszych galeriach sztuki takich jak Galerie Lea Douze, 16 Avenue Matignon.

Pokaz odbył się 1 lipca 2013r. w Elysees Lounge, 3 rue des Saussais, naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego. Partnerem pokazu jest nie tylko stacja FashionTV, ale również słynny dom mody Galeries Lafayette.

Sylwetki zaprojektowane przez Ylana, to specjalna wyższa linia marki Pako Lorente, gdzie marka proponuje dla mężczyzn krawiectwo z najwyższej półki.

Haute couture (oːt kuˈtyʁ, fr. wysokie krawiectwo) — jest sektorem profesjonalnym którego tworzą kreatorzy ubrań luksusowych. We Francji, z której pochodzi termin „Haute Couture” jest nazwą prawnie chronioną według dekretu z 1945 roku. Domy mody używające tej nazwy są zobowiązane przestrzegać wymagających kryteriów tj. ; szycie ręczne w atelier domu, liczba pracowników, liczba modelek ( przynajmniej trzydzieści na jedną kolekcję), posiadanie przynajmniej dwóch warsztatów-pracowni (atelier), organizacja przynajmniej dwóch pokazów różnych kolekcji w roku, użycie określonej powierzchni materiału. Co więcej, sprecyzowano, że każdy krawiec musi posiadać rekomendację.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj