Nomadzi w modzie

16_camel_active_ss_2013Zauroczona kolorami i wzorami zaobserwowanymi w trakcie długich wypraw do krajów Bliskiego Wschodu, zainspirowana tysiącem wrażeń, marka camel active prezentuje jego różnorodne oblicza w swojej kolekcji na sezon lato 2013. Kombinacja owych niezliczonych wpływów znajduje odzwierciedlenie w życiu Miejskich Nomadów.

Zainspirowana przez pustynnych podróżników marka camel active zwraca się ku globalnej mieszance wzorów i stawia zarówno na uzupełniające się wzory i kolory, jak również na kombinacje materiałów i akcesoriów, z których każdy został szczegółowo rozpracowany i na nowo zinterpretowany.

Szczypta poetyki stylu safari wraz z etnicznymi grafikami i zapożyczonymi z poszczególnych regionów nadrukami oraz głębokimi i przefarbowanymi efektami współgra z elementami militarnymi, charakterystycznymi dla stylu vintage. Wszystko to nadaje kolekcji autentyczności. Zastosowanie znajdują tu wzory ikat, powstające starożytną techniką zdobienia tkanin w trakcie farbowania osnowy i wątku na różnorodne kolory, jeszcze przed utkaniem. Cel? Zyskanie efektu polegającego na zamgleniu. Obok tej techniki pojawiają się też nadrukowane fotografie, akwarele i grafika linearna.

Materiały

W odniesieniu do tkanin camel active w letnim sezonie polega na lekkich gatunkach. Delikatna bawełna została poddana dalszej transformacji, pojawiają się efekty seersucker (kora) i ultralekka bawełna techniczna. Len i mieszanki lnu w letnich kolekcjach zawsze znajdują się w centrum zainteresowania marki. W związku z innowacyjnością w temacie otwartych powierzchni, np. mouline, dzianiny są wykorzystywane z powodzeniem również w ciepłych sezonach. Wzory są tworzone przez naprzemienne stosowanie grubych i cienkich włókien w trakcie ich splatania. Atrakcyjne detale? Ręcznie wykonane mankiety i niewykończone powierzchnie, a także kontrastujące ze sobą materiały, wykorzystane w niezwykle wyrafinowany sposób.

Kolory

Kolekcja prezentuje się autentycznie za sprawą zastosowanych w niej tonacji ziemi – od piasku po wyblakłą biel. Wypalona promieniami słońca terakota, kurkuma i szafran występują jako dodatkowe akcenty. Wypłowiałe tonacje zieleni w wersji oliwkowej, khaki, pastelowej podkreślają fascynację Saharą. Ale kluczową rolę w tym sezonie odgrywają odcienie niebieskiego, prezentujące różnorodność, jakiej nie zaobserwowano nigdy dotąd. Od koloru pogodnego nieba do niebieskiego obserwowanego późną nocą, głębokiego ultraniebieskiego i klasycznego granatu. Jedno jest pewne: niebieski jest nową czernią.

W kontraście do niego występują nowe, żywe akcenty kolorystyczne, takie jak soczysty żółty, energetyczna czerwień, które są dowodem na to, jak różnorodny i wielokulturowy jest świat Miejskich Nomadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj