Pasja młodości – Plusssz Up wspiera młodych twórców

  Unikatową wystawę prac fotografa Błażeja Żuławskiego i malarza Michała Torzeckiego pt. „Works in Progress” można było podziwiać 4 marca br. w postindustrialnych przestrzeniach klubu „1500m2 do wynajęcia”. Głównym sponsorem wystawy była marka Plusssz Up, której zaangażowanie w projekt umożliwiło promocję twórczości młodych i zdolnych artystów.

  Klub „1500m2 do wynajęcia” na ten jeden wieczór zamienił się w galerię sztuki współczesnej. Podczas tego niecodziennego wydarzenia, w towarzystwie marki Plusssz Up, tłumnie zebrani goście podziwiali dzieła dwóch warszawskich młodych twórców – Błażeja Żuławskiego i Michała Torzeckiego. Prace artystów ukazują przedstawicieli współczesnego młodego pokolenia lat 80. XX wieku, mieszkańców wielkich miast w Polsce. Twórcy mistrzowskim  okiem wyłonili z tłumu i swoimi pracami sportretowali – didżejów, fotografów, dziennikarzy, bloggerów, grafików, stylistów oraz stałych bywalców imprez. W ten sposób stworzyli niezwykły i unikalny projekt pod nazwą „Works in Progress”.

  W pracach artyści odnoszą się do swojej generacji z sympatią i zaciekawieniem.  Prezentowane przez nich postaci to z jednej strony złożeni, niejednoznaczni i interesujący młodzi ludzie, z drugiej w jakimś sensie niedokończeni i porozrywani między kolejnymi pasjami, sezonowymi modami, którzy intensywnie szukają kolejnych sposobów samookreślenia. Stąd też został zaczerpnięty pomysł na tytuł wystawy.

  Marka Plusssz Up idealnie wkomponowała się w oryginalny, niepowtarzalny i artystyczny klimat wydarzenia, serwując wszystkim zebranym gościom Plusssz Up – hydrowitaminowy napój dla aktywnych.

  Ten unikatowy projekt dwóch młodych twórców przyciągnął wiele sławnych osób. Swoją obecnością wystawę zaszczycili między innymi: Lidia Popiel, Natalia Kukulska, Monika Brodka, Maria Niklińska, Dawid Woliński, Adam Fidusiewicz, Kuba Przygoński oraz raper i muzyk Vienio.

  Autorzy prac:

  Michał Torzecki

  Urodzony w Warszawie w 1980. Tuż przed stanem wojennym wyemigrował wraz z rodzicami do USA, gdzie przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po powrocie do Polski ukończył Europejską Akademię Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w Pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. Jest jednym z twórców Pracowni Wschodniej na warszawskiej Pradze, zajmuje się także didżejowaniem i promocją kultury. Co czwartek prowadzi autorską audycję muzyczną w Radiu Roxy.

  Błażej Żuławski

  Urodzony w Warszawie w 1983. Studiował na Wydziale Operatorskim Łódzkiej Szkoły Filmowej, został jednak fotografem i dziennikarzem. Pracował dla takich czasopism, jak: Aktivist, Exklusiv, Viva!, Gala, Pani, Top Gear, Podróże, Voyage, Glamour, Vis-a-Vis, A4, Hiro i wielu innych. „Works in Progress” to jego druga wystawa. Pierwszą, „Oko na miasto”, czyli cykl polaroidowych snap-shotów z życia dużego miasta, można było oglądać w zeszłym roku w warszawskiej Dobrej Karmie oraz w krakowskiej Pauzie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj