Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają do odwiedzenia XIII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO

  Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają do odwiedzenia XIII Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO. Targi odbędą się w dniach 25 – 27 marca 2010 w Łodzi (Hala nr 1, ul. Stefanowskiego 30, Hala nr 2 i 3, ul. Skorupki 21).

  Targi patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Łodzi, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Klub Fotografii Prasowej SDP. Patronat medialny sprawują: Internetowy Dziennik o Fotografii i Wideo SwiatObrazu.pl, miesięcznik DIGITAL FOTO VIDEO, magazyn PC World, magazyn .psd, Computer Arts, magazyn Pro-Kreacja, plfoto.com, serwis Stopklatka.pl, Radio PiN oraz bezpłatny miesięcznik 042magazine.

  WARSZTATY

  Jak zwykle targom towarzyszy bogaty program seminarium, warsztatów, prezentacji i spotkań. Wspólnie z naszymi partnerami oraz patronami medialnymi przygotowujemy cykl warsztatów poświęconych szeroko pojętej fotografii, wideo oraz programom graficznym wykorzystywanym w obróbce zdjęć cyfrowych. Zapraszamy na warsztaty:

  WYSTAWY

  • Premierowa prezentacja wydawnictw zgłoszonych do konkursu „Fotograficzna Publikacja Roku 2009“ (organizator: Galeria f5 & Księgarnia Fotograficzna),
  • Mercedes G Allegro Syberia Expedition – Na początku był pomysł, który zrodził się z miłości Mateusza Damięckiego do Rosji. Z tego pomysłu zrodziła się wyprawa, a jej efektem jest wystawa przedstawiająca ludzi, miejsca i zdarzenia,
  • OBLICZA ŁODZI – REMINISCENCJE –  wystawa laureatów XII edycji konkursu (organizator: Bałucki Ośrodek Kultury RONDO),
  • PORTRET ZBIOROWY (organizator: Warszawska Szkoła Reklamy),
  • wystawa pokonkursowa PRASOWE ZDJĘCIE ROKU 2009 (organizator: KLUB FOTOGRAFII PRASOWEJ),
  • AKTY – Borys Skrzyński,
  • zdjęcia czytelników magazynu DIGITAL FOTO VIDEO,
  • wystawa pokonkursowa ZAINSPIROWANI JAPONIĄ (organizator: magazyn .PSD Photoshop).

  INNE ATRAKCJE

  • spotkanie z Mateuszem Damięckim poświęcone jego wyprawie na Syberię,
  • sesje fotograficzne i liczne konkursy na stoiskach wystawców.

  KONKURS O MEDAL TARGÓW FILM VIDEO FOTO

  Tradycyjnie targom towarzyszy konkurs o Medal FILM VIDEO FOTO za najlepsze produkty prezentowane na targach. Wdo jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu, zgłoszono rekordową liczbę produktów – 43 w kategorii FOTO i 17 w kategorii VIDEO. Zwycięzców poznamy podczas bankietu 25 marca w Muzeum Kinematografii.

  KONKURS NA FILM REKLAMOWY TARGÓW FILM VIDEO FOTO

  W tym roku targom po raz pierwszy towarzyszył konkurs na film reklamowy targów. Konkurs z jednej strony pozwolił osobom biegłym w produkcji krótkich filmów reklamowych wykorzystać swoje umiejętności, a z drugiej – szerzył wiedzę na temat wykorzystania metody poklatkowej w produkcji spotów. Konkurs z pewnością wymagał od uczestników dużych nakładów czasu i pracy – nadeszło 16 zgłoszeń. Doskonałe nagrody w konkursie ufundowała firma ADOBE SYSTEMS – są to pakiety CS4 Production Premium oraz programy Photoshop CS4. Wśród patronów medialnych konkursu znalazły się: magazyn .psd, miesięcznik Computer Arts oraz portal Filmowiec.pl.

  Lista zwycięzców i nagrodzone filmy – >>>>

  DZIEŃ DLA PROFESJONALISTÓW

  Podobnie jak w roku ubiegłym pierwszy dzień targów (25 marca) otwarty jest dla profesjonalistów na spotkania
  w konwencji B2B.

  W dniu dla profesjonalistów targi będzie można zwiedzać na podstawie: zaproszeń, kart dla profesjonalistów, akredytacji dziennikarskich, rejestracji on-line (dostępnej do dnia 23.03 na stronie internetowej WWW.mtl.lodz.pl/fvf).

  TARGI NA Facebook.com

  1 stycznia uruchomiliśmy nową platformę komunikacji w najpopularniejszym serwisie społecznościowym na świecie Facebook.com. Na stronie Targów FILM VIDEO FOTO 2010 w ramach Facebook.com pojawiać się będą informacje na temat nadchodzącej edycji – o wystawcach, patronach medialnych, imprezach towarzyszących. Już teraz można obejrzeć zdjęcia i film z 2009 roku.

  Dołącz do rodziny sympatyków naszych targów i zostań naszym przyjacielem!

  Strona Targów FILM VIDEO FOTO 2010 >>>

  GODZINY ZWIEDZANIA:

  25 marca 2010: 10:00 – 18:00 (tylko dla profesjonalistów)
  26 marca 2010: 10:00 – 18:00 (dla profesjonalistów i publiczności)
  27 marca 2010: 10:00 – 16:00 (dla profesjonalistów i publiczności)

  CENY BILETÓW:

  Dzień branżowy: 25 marca (czwartek)

  30 pln – karta dla profesjonalistów (ważna przez trzy dni targów)

  20 pln – karta dla profesjonalistów po wcześniejszej rejestracji na stronie WWW.mtl.lodz.pl/fvf

  26 i 27 marca

  30 pln – karta dla profesjonalistów (ważna przez trzy dni targów)

  15 pln – bilet normalny

  10 pln – bilet ulgowy

  Kasy zamykane są pół godziny przed końcem targów.

  CENTRUM PRASOWE

  Centrum Prasowe, usytuowane w Hali nr 2 przy ul. Skorupki 21, zaprasza w godzinach otwarcia targów. Centrum wydaje bezpłatne akredytacje i materiały prasowe dla dziennikarzy. Przedstawicieli redakcji zapraszamy na uroczyste otwarcie targów, które odbędzie się 25 marca o godzinie 11.00 w Hali nr 2.