Deszcz nagród w konkursie Złota Nitka

Złota Nitka Anna Załucka-KuczeraDawne studentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU odniosły sukcesy w międzynarodowym konkursie dla projektantów mody Złota Nitka 2016. Nagrody otrzymały Anna Załucka-Kuczera, Dagmara Stawiarska i Viola Jagos. Gratulujemy!

Anna Załucka-Kuczera, absolwentka SAPU, otrzymała Złotą Nitkę Medialną, czyli nagrodę przyznawaną przez jury mediów pod przewodnictwem Michała Zaczyńskiego. Kolekcja „Flashbacks” dostała także wyróżnienie od jury kreatorów, w którym zasiadali m.in. Ilona Majer i Rafał Michalak (MMC), Michał Szulc czy Mariusz Przyblski.

Viola Jagos, absolwentka SAPU, za kolekcję „Simplicity” dostała wyróżnienie od jury mediów, a także specjalne nagrody – od Gianniego Fontany z Milan Style Academy (jest to staż w Akademii w Mediolanie) oraz maszynę do szycia od firmy Coats.

Dagmara Stawiarska, która studiowała również w SAPU, otrzymała wyróżnienie od jury kreatorów za kolekcję „This is the Girl”, a także pokazy kolekcji na Lviv Fashion Week oraz na Warsaw Fashion Street od Doroty Wróblewskiej i Sophisti.

Złota Nitka to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych projektantów w Polsce. W ubiegłym roku główną nagrodę zdobyła Joanna Organiściak, również absolwentka SAPU. Wręcznie nagród odbyło się w czasie uroczystej gali w Łodzi, gdzie Honorową Złotą Nitką uhonorowano również duet MMC Ilony Majer i Rafała Michalaka