Heart Fashion po raz czwarty

Wrzesień niejednokrotnie pokazał nam, jak szybko należy żegnać się ze słoneczną aurą. Ulice tracą wtedy wielobarwność, poddają się powoli jesiennej szarudze. Na szczęście w Poznaniu znaleziono na to sposób. W mieście „know-how” pokazuje się jak można ożywić schyłek lata i przedłużyć jego żywotność. Tutaj jest to wciąż miesiąc gorących tematów. Jednym z nich jest projekt „Heart Fashion”. To impreza cykliczna, w tym roku odbędzie się po raz czwarty.

To konkurs młodych projektantów, z których najlepsi zakwalifikowali się poprzez szereg eliminacji do gali finałowej. Ta odbędzie się 26 września w hotelu „Twardowski”, a organizowana jest przez Fundację „Start z Kulturą” oraz Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych”. Podczas gali finaliści zaprezentują swoje kolekcje oparte o temat przewodni, którym w tym roku jest „Big City Casual Freestyle” i trzy wielkie, multikulturowe aglomeracje stanowiące wyznaczniki współczesnej mody: Londyn, Paryż i Mediolan. Ich prace wnikliwie oceniać będzie jury pod przewodnictwem Tomasza Jacykowa. W jego skład wejdą także między innymi Ilona Felicjańska i Michał Figurski.

Hear Fashion to konkurs charytatywny, który poprzedzony jest licznymi eventami promującymi wydarzenie. Najbliższy odbędzie się 29 lipca w Cuba Libre i obejmie pokazy Anny Diakovic, Agnieszki Rogozińskiej, Ewy Bednarskiej, marki Urban Gal. Prowadzącymi będą Aleksandra Kołosowska – organizator, oraz wokalista Filip Mettler. Za kilka dni w mediach pojawi się z udziałem organizatorów, modeli i modelek także wideoklip promujący projekt Heart Fashion.