Pałac Kultury, Nauki i Mody

16. i 17. maja Pałac Kultury i Nauki w Warszawie stał się centrum mody i designu tworzonego przez młodych polskich projektantów. Wszystko dzięki targom Mustache Yard Sale, które odbywają się już od siedmiu lat. Wydarzenie połączone było z imprezą Reeboka, zorganizowaną z okazji 25. lecia legendarnego modelu Ventilator.

Drzwi Pałacu Kultury zostały otwarte w sobotę o godzinie 12 i już po chwili widać było rosnący tłum gości. Wiosenną edycję targów odwiedziło nieco ponad 30 tysięcy osób, na których czekało niemal 400 wystawców, wśród których znalazły się takie marki jak: Lana Nguyen, Turbokolor, PROSTO, Local HeroesRillke, Aloha from Deer czy Yeah Bunny.

– Wybierając marki, które w tym roku prezentowaliśmy podczas Mustache Yard Sale kierowaliśmy się przede wszystkim jakością i oryginalnością oferowanych produktów. Nasi projektanci bardzo szybko się rozwijają, co bardzo nas cieszy. Projekty, które do nas docierają stają się coraz lepsze jakościowo i stanowią świetną odskocznię od tego co oferują sieciówki – mówi Kaja Miros z mustache.pl współorganizatorka targów.

14 edycja targów, poza częścią modową została uzupełniona o strefę sztuki. Goście mogli obejrzeć między innymi unikatowy rower Swanskiego – utalentowanego, polskiego streetartowca, nazywanego niekiedy “polskim Banksym”. Pokazana została również wystawa galerii UV21 przedstawiająca niepublikowane wcześniej prace Elroya, będącego jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny graffiti.

Od siedmiu lat Mustache konsekwentnie pracuje na pozycję lidera targów mody niezależnej, dlatego dzisiaj, Yard Sale śmiało można nazywać prawdziwym miejskim festiwalem. To za sprawą szeregu wydarzeń towarzyszących, których i tym razem nie zabrakło. Goście targów mogli stanąć przed obiektywem Łukasza Dziedzica, cenionego fotografa mody, zdyscyplinować swój zarost w zakładzie golibrody Barberian oraz skosztować najsmaczniejszych tart w strefie Magazynu Smak. Jedną z największych atrakcji była impreza zorganizowana z okazji 25. urodzin legendarnego modelu butów Reeboka – Ventilator. W historycznych wnętrzach Reduty Banku Polskiego zagrał niezwykle uzdolniony francuski producent 123mrk z wytwórni Future Classic a towarzyszyli mu najlepsi polscy DJe: Du:it, Czarny Hi-Fi, Tom Encore, Spisek Jednego i R.A.U.
W ciągu 14 edycji targi Mustache Yard Sale wyrosły na największe tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Tegoroczną wiosenną odsłonę odwiedziło ponad 30 tysięcy osób, a same targi zajęły łącznie 8 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni Pałacu Kultury. Kolejna edycja wydarzenia w Warszawie odbędzie się
w grudniu, w październiku natomiast targi odbędą się w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj