Jury wybrało 30-tu młodych projektantów, którzy zawalczą o miejsca w Półfinale konkursu Fashion Designer Awards

Dnia 24.02.2015 w H15 Boutique Hotel odbyły się pierwsze obrady jury 7. edycji Fashion Designer Awards. Jury konkursu m.in.: Tomasz Ossolińki, duet Bizuu, Lidia Kalita, Beata Sadowska, Andrzej Foder, Marieta Żukowska, Joanna Horodyńska z wielkim zapałem weryfikowali nadesłane prace konkursowe. Po głosowaniu i zliczeniu punktacji wyłoniono grupę 30 młodych designerów. Spośród wybranych 30-tu projektantów –  tylko 20-tu z nich będzie miało szansę zaprezentować swoje projekty na Półfinale 28 marca w Centrum Złote Tarasy.

Fashion Designer Awards to prestiżowy konkurs organizowany od 2008 roku przez Joannę Sokołowską- Pronobis. Tegoroczna edycja zebrała aż 347 zgłoszeń w tym 20% to zgłoszenia od mężczyzn. Zachwyt wywołały artystycznie wykonane teczki z rysunkami żurnalowymi, ciekawe wzorniki tkanin i dodatki krawieckie (cekiny, guziki, tasiemki i łańcuszki). Kreacje młodych projektantów inspirowane hasłem Moods of the Night obfitowały w oryginalne faktury, niebanalne kroje. W projektach dominowała czerń i srebro, niektórzy debiutanci pokusili sie o kolory zachodu słońca i pastele.

Paulina Sykut – Jeżyna zasiada w jury konkursu po raz pierwszy ale jak twierdzi: “Starałam się być bardzo otwarta na to co proponują młodzi projektanci (…) Z modą jest jak z muzyką. Kiedy otwiera się tę teczkę i coś jest wyjątkowe to odrazu to się czuje”.

Dorota Williams, która jest już po raz 5. w jury konkursu wypowiedziała się: “Ta edycja jest bardzo udana!. Jest tu wielu faworytów. A co mi się najbardziej podobało w tych propozycjach, które widziałam dzisiaj to to, że nie są to rzeczy odtwórcze tylko twórcze”.

Lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu:

 1. Asman Monika – Józefosław
 2. Augustyniak Julita – Łódź
 3. Bartmańska Klaudia – Zamość
 4. Bogucki Rafał – Warszawa
 5. Chmielewska Angelika – Warszawa
 6. Filip Karolina – Warszawa
 7. Gawryszewska Paulina – Warszawa
 8. Gniłka Agnieszka – Kobiernice
 9. Golec Natalia – Gdynia
 10. Gorczyca Marta – Skołyszyn
 11. Gorczycki Marcin – Warszawa
 12. Gromadzińska Monika – Łódź
 13. Halarewicz Anna/ Hofman Magdalena – Warszawa/Dziwnów
 14. Jendryka Aleksandra – Łódź
 15. Kałęcka Anna – Warszawa
 16. Kimak Luiza – Leszno
 17. Koczara Marta/ Matera Małgorzata – Warszawa
 18. Kwapisz Zuzanna – Warszawa
 19. Murzyn Anna – Zakopane
 20. Nikołajewska Simona – Częstochowa
 21. Pietrzyk Edyta – Warszawa
 22. Pilipiuk Nika – Warszawa
 23. Poraziński Dastin – Warszawa
 24. Rafał Klaudia – Biała Podlaska
 25. Sikorska Joanna – Częstochowa
 26. Świątkowska Paulina – Łowicz
 27. Świderska Patrycja – Łódź
 28. Ulasova Elena – Warszawa
 29. Wójciak Michał – Kraków
 30. Wróbel Agnieszka – Sanok

Młodzi projektanci na kolejnym etapie przed Jurorami FDA zaprezentują dwie odszyte sylwetki. Spośród 30 uczestników Jury wybierze 20-tu, których projekty będzie można zobaczyć na Półfinale 28 marca 2015 roku o godz. 15:00 w Złotych Tarasach w Warszawie.