Perła – Królowa kolekcji marki Utopia

W czwartek 12 lutego w Salonie Elluxus przy Nowym Świecie 6/12 odbyło się spotkanie prasowe z biżuterią Utopia. Goście mieli okazję poznać Panią Annę Gaia, CEO Utopia, która wprowadzając w temat, opowiedziała historię o głównych bohaterach kolekcji czyli perłach. Dodatkową atrakcją eventu atrakcją była degustacja 15-letniego i 18-letniego whisky The Glenlivet.

Utopia to tytuł książki napisanej przez Tomasa More. Opisany jest w niej mistyczny świat wysp, otoczonych czystymi wodami mórz, gdzie natura żyje w harmonii. Takie miejsca na ziemi występują w rejonie Mórz Południowych, na wyspach Tahiti. Przebywając tam przez dwa lata Pani Anna Gaia osobiście poznawała cały proces hodowli pereł, ich pielęgnacji, odławianiem. Końcowym etapem było ich projektowanie w niepowtarzalne kolekcje dostępne dziś w Salonie Elluxus w Warszawie.

Perły przyciągają ludzkość od wieków. Tajemnica piękna tych rosnących w ciele ostrygi rodzaju Pinc Tada klejnotów, fascynowała zarówno królów, arystokrację, szlachtę czy możnowładców. Jako symbol szczęścia, miłości, siły i czystości noszone były przez Marilyn Monroe, Grace Kelly, Księżniczkę Dianę, Lady Sarah Churchil, Jacqueline Kennedy czy Coco Chanel. Perły inspirują po dziś dzień i znajdują swoich sympatyków zarówno w świecie polityki, jak Michelle Obama, w świecie artystów, czy aktorów – jak Sophia Loren.

Istnieje kilka odmian pereł, ich wartość zależna jest od kształtu, od pochodzenia, od barwy która może niczym kameleon przybierać różne odcienie bieli, srebra, różu, grafitu, zieleni a nawet złota. Perły są uprawiane w specjalnych hodowlach i doglądane przez blisko 24 miesięcy. Dojrzewają w małżach zmagazynowanych w koszach zatopionych w ciepłych, czystych wodach północno-wschodniej Australii. Najcenniejsza odmiana pereł nazywa się South Sea. Ich barwa jest spotykana we wszystkich odcieniach szarości czy grafitu a nawet czerni.

Perły są skupowane na aukcjach od farmerów. W firmie UTOPIA powstały kolekcje biżuterii, nawiązujące do światła księżyca – Claire de Lune, do kwiatów jaśminu – Bolero, czy do delikatności jaką można znaleźć w muzyce – Melody. Wszystkie te najnowsze kolekcje odnajdziemy w Salonie Elluxus.

Salon Elluxus został otwarty w grudniu 2014 roku. W swojej ofercie proponuje arcydzieła sztuki jubilerskiej 11-stu prestiżowych marek jak: Garrard, Carrera & Carrera, Stephen Webster, Pasquale Bruni, Brumani, Leo Pizzo, S.T. Dupont, Victor Mayer, Zancan czy Pippo Perez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj