Pielęgnacja stóp po sezonie letnim

Latem nasze stopy częściej narażone są na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Długie wycieczki i spacery sprawiają, że skóra może być sucha  i szorstka, a na podeszwie robi się twarda, gruba i łuszcząca się. Niestety to właśnie po tym okresie przestajemy regularnie dbać o nasze stopy. Badanie przeprowadzone dla marki Scholl wykazało, że aż 44% Polaków uważa, że nie dba o swoje stopy lub robi to w niewystarczający sposób. Eksperci informują natomiast, że ignorowanie zrogowaceń i szorstkości pozostałych po wakacjach może prowadzić do większych powikłań  – pękania, modzeli i odcisków. Dlatego właśnie w tym okresie warto sięgnąć po produkty marki Scholl, które zapewnią stopom wyjątkową kurację regeneracyjną po lecie.

Nasze stopy na wakacjach

W okresie wakacyjnym często oddajemy się swoim ulubionym zajęciom – uprawiamy sporty, więcej spacerujemy, spotykamy się ze znajomymi, biegamy boso po rozgrzanym piasku. Dla nas to niezapomniane wrażenia, dla stóp – ucisk, zmęczenie i nieprzyjemne otarcia. Naturalnym procesem obronnym skóry w takich sytuacjach jest rogowacenie naskórka, którego grubość ma kluczowe znaczenie w procesach regulujących nawilżenie skóry. Wszystko to powoduje, że nasze stopy nie wyglądają atrakcyjnie po lecie. Dlatego warto zadbać o nie już teraz, zapewniając im intensywne nawilżenie i regenerację.

Problemy ze stopami po lecie

Wysuszona skóra, która w normalnych warunkach, podczas chodzenia powinna elastycznie dostosowywać się do ruchów stopy, pod wpływem ucisku rozszczepia się i pęka. Nasilenie problemu obserwujemy głównie latem – noszenie klapek czy sandałów sprzyja tworzeniu się pęknięć, ponieważ podczas chodzenia pięty uderzają o tylne krawędzie butów. Przy braku odpowiedniej pielęgnacji pęknięcia mogą pogłębiać się aż do skóry właściwej. W takich przypadkach należy szczególnie dbać o higienę – starannie usuwać zrogowacenia oraz stosować kosmetyki nawilżające lub natłuszczające. Systematyczna pielęgnacja ułatwia zachowanie prawidłowej elastyczności skóry. Składniki nawilżające i zmiękczające w kosmetykach wzmacniają barierę naskórkową, zapobiegają ucieczce wody ze skóry, a tym samym ograniczają możliwość wystąpienia pęknięć – mówi Maria Klamczyńska, specjalista ds. podologii, konsultantka marki Scholl.

Powakacyjna pielęgnacja z produktami marki Scholl

Scholl Krem regenerujący do pielęgnacji suchej skóry z formułą Deep Hydrate TM zapewnia efekt błyskawicznej odnowy oraz zmiękczenia skóry. Krem dodatkowo złuszcza martwy i suchy naskórek, pozwalając nawilżającym składnikom wniknąć do głębszych warstw skóry i stymulować efektywny poziom nawilżenia. Krem dobrze się wchłania, jest nietłusty, bezzapachowy i testowany dermatologicznie. Dzięki temu, stopy są miękkie, gładsze i odpowiednio nawilżone już po jednym użyciu.

 

Peeling złuszczający do stóp ułatwia usuwanie zrogowaciałego naskórka, wspomagając naturalny proces odnowy komórek. Wygładza skórę, zapobiegając tworzeniu się stwardnień i zrogowaceń. Peeling zawiera naturalny pumeks i kwasy owocowe AHA.