Magda Hasiak w kolekcji Stories opowiada historie kobiet

Najnowsza kolekcja Magdy Hasiak Stories jest opowieścią o kobiecych przemianach, zmienności i odwadze. W mnogości krojów i fasonów znajdują się bardzo kobiece, a zarazem odważne modele. Hasiak pozostaje wierna swoim konstrukcyjnym eksperymentom, które skłaniają się jednak ku coraz bardziej kobiecym sylwetkom.

 „Styl jednego człowieka, nie może być regułą dla pozostałych” Jane Austen

Stories jest próbą ukazania zmienności kobiecej fantazji i stylu. Punktem wyjścia stały się wypowiedzi silnych i pewnych siebie kobiet. Ich słowa umieszczono na kilku modelach koszul i eleganckich bluzek. Nie są to jednak krzykliwe napisy, ale delikatne nadruki umieszczone w niekoniecznie widocznych miejscach. Wypowiedzi Virginii Woolf czy Marylin Monroe zapisane w języku angielskim, pojawiają się na karku, wewnętrznej stronie rękawa czy tuż pod biustem. To właścicielka danego projektu ma być jedyną osobą, która wie, jaki przekaz niesie za sobą konkretny model i od niej zależy, czy pokaże go światu, czy zakryje inną częścią garderoby.

Seks jest częścią natury, a ja żyję w zgodzie z naturą”  Marylin Monroe

Magda Hasiak zainspirowała się stylem i osobowością kobiet żyjących na przełomie XIX I XX wieku w sposób otwarty i skierowany na współczesność. Projekty w kolekcji Stories w bardzo subtelny sposób nawiązują do przeszłości. Farbowane fragmenty kwiatowej spódnicy przywodzą na myśl żakardową koronkę, a w połączeniu z jeansową górą tworzą bardziej casualowy model. Pojawiają się sportowe fasony uszyte z eleganckich tkanin. Nie brakuje  tak charakterystycznej dla projektantki asymetrii i dekonstrukcyjnych rozwiązań zamkniętych  jednak w bardzo kobiecych sylwetkach.

„Nie siedź czekając, aż szansa do ciebie przyjdzie. Wstań i stwórz ją.” Madam C. J. Walker

W tym sezonie Hasiak proponuje odważną elegancję polegającą na łączeniu tkanin w różne desenie w postaci dużych kwiatów na pikowanej kurtce, czy delikatnych kropek na spodniach i ołówkowych spódnicach. Pojawiają się dziergane swetry, nadruki, a także sukienki stanowiące połączenie dresowej bluzy i ołówkowej spódnicy.  W Stories nie brakuje miękkich eleganckich tkanin, pojawiają się przezroczystości łączone są z tkaninami technicznymi.

Jako kobieta nie mam kraju. Jako kobieta nie chcę mieć kraju. Jako kobiety moim krajem jest cały świat.”   Virginia Woolf

Ta mnogość nieoczywistych połączeń, zróżnicowanych deseni i kolorów otwiera się na nieograniczoność indywidualnych wyborów i interpretacji. Sama projektantka opisuje kolekcję słowami: Chciałabym by tę kolekcję każda z kobiet wykorzystywała do opowiedzenia swojej własnej indywidualnej historii. Ma to być pretekst do zabawy modą i stylami, które każda z nas wykorzystuje na swój sposób. Mamy w sobie masę opowieści – zasłyszanych, przeżytych, przyszłych, a kobieca wyobraźnia nie ma ograniczeń, czerpie nieskończone pokłady inspiracji z otoczenia, z własnych przekonań i doświadczeń. Do opowiedzenia jej może wykorzystywać wszystko co ją otacza, mam nadzieję, że w tym przypadku również moje projekty.

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj