Czym jest kwas hialuronowy i jakie ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy przyczynia się do wygładzenia struktury skóry i pomaga zredukować drobne zmarszczki. Wpływa na poziom nawilżenia oraz wspiera utrzymanie jej elastyczności. Jest także substancją wykorzystywaną w wielu zabiegach medycyny estetycznej, tj. powiększanie ust. Czym właściwie jest kwas hialuronowy i jakie efekty można uzyskać dzięki niemu? Dowiedz się, jakie korzyści możesz uzyskać!

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w organizmie, głównie w skórze i płynie maziowym w stawach. Ma istotne znaczenie dla utrzymania optymalnego poziomu nawilżenia skóry oraz pomaga w utrzymaniu jej elastyczności. raz z wiekiem jego ilość stopniowo spada, co sprawia, że skóra traci jędrność, staje się wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Składnik ten znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej w zabiegach mających na celu poprawę wyglądu skóry i redukcję oznak starzenia. W

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy często używany jest w roli wypełniacza. Pozwala skutecznie spłycić zmarszczki i bruzdy. Stosowany m.in. do korygowania zmarszczek mimicznych, linii wokół ust, bruzd nosowo-wargowych i wielu innych niedoskonałości skóry. Do najpopularniejszych zabiegów prowadzonych z zastosowaniem kwasu hialuronowego zalicza się powiększanie ust. Efektem zastosowania tej substancji jest nadanie ustom pełniejszego kształtu, poprawa poziomu ich nawilżenia, zwiększenie objętości, a także wyrównanie wszelkich dysproporcji, nierówności i asymetrii.

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak popularnym składnikiem?

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy pozyskiwany metodą biofermentacji. Składnik oczyszczony i wysuszony ma formę proszku, a po wymieszaniu go z wodą tworzy przezroczysty żel. Wśród głównych zalet tej substancji wymienia się przede wszystkim jej naturalność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Do rzadkości należą sytuacje, w których pojawia się reakcja alergiczna, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Warto podkreślić, że efekty zabiegów medycyny estetycznej z wykorzystaniem tego składnika są widoczne niemal natychmiast po ich przeprowadzeniu, a pacjenci mogą od razu wrócić do swoich codziennych aktywności. Ponadto można wykonywać je przez cały rok, ponieważ kwas hialuronowy nie wykazuje działania fotouczulającego. Jednocześnie zaznaczmy, że rezultaty są widoczne przez określony czas i wymagają regularnych uzupełnień, ponieważ kwas hialuronowy ulega stopniowemu rozpadowi w organizmie.

Jeśli interesuje Cię powiększanie ust lub inne zabiegi medycyny estetycznej – umów się na konsultację w Instytucie Cosmedic w Bydgoszczy. W tym miejscu znajdziesz wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy dobiorą dla Ciebie metody i techniki konkretnych zabiegów, abyś mógł cieszyć się długofalowymi efektami. Najpierw jednak przeprowadzą wywiad, na podstawie którego dopasują procedury do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wybierz ekspertów, którzy będą czuwać nad Twoim bezpieczeństwem!