Trendy w stylizacji włosów na sezon jesień-zima 2023

Nowy sezon to nowe trendy! Również w kategorii „stylizacja włosów”. Jakie fryzury i cięcia zdominują tę jesień i zimę? Jaka paleta barw będzie królować w koloryzacji? Po jakie akcesoria
i dodatki warto będzie sięgnąć, aby uzyskać spektakularne efekty? No i w końcu, które z produktów L’Oréal Professionnel Paris pomogą w osiągnięciu najmodniejszej fryzury?

Modne fryzury i stylizacje na sezon jesień-zima 2023

Modne fryzury i stylizacje na sezon jesień-zima 2023Luźne loki, skręt w stylu beach waves i zmierzwione włosy w dzikim klimacie spontanicznego, pozornie niewymuszonego looku to stylizacje, które w najbliższym czasie będą często widziane na ulicach. Nie mniej popularne będą upięcia i koki, ale tak samo jak w przypadku rozpuszczonych włosów – te również przybiorą pozornie niedbały i swobodny charakter z efektem full volume. Wielbicielki grzywek także znajdą tej jesieni swój środek wyrazu, dzięki wyjątkowo popularnym zwichrzonym i nieregularnym formom.

To, co również na dobre rozgości się na salonach to inspirowane latami 80. i 90. cięcie Wolf Cut. Odejmująca lat, energetyczna i podkreślająca charakter osobowości fryzura sprawdzi się przy wielu długościach i różnych kształtach twarzy. Co więcej, taki look pasować będzie kobietom w każdym wieku i może przyjmować nieskończenie wiele obliczy, dając za każdym razem nowy efekt. Dzięki zwiększeniu objętości poprzez niesymetryczne cieniowanie na całej długości, wielowarstwowe cięcie Wolf Cut sprawdzi się zarówno u posiadaczek cieńszych, jak i grubszych włosów.

Kolejną propozycją na topie będzie nieco bardziej uporządkowane strzyżenie w stylu Chin Length Bob, w którym poziom luzu i swobody może być dopasowany do temperamentu. Z założenia jednak ta fryzura trzyma się nieco bardziej w ryzach. Przypadnie więc do gustu kobietom poszukującym bardziej klasycznych form. Długość tego cięcia będzie świetnie harmonizowała z wąskimi twarzami
o wyraźnie zarysowanej linii szczęki.

Rozświetlające trendy w koloryzacji

L’Oréal Professionnel Paris_French Balayage Pearls_KV_1

Perły na wybiegach, perły w modzie biżuteryjnej i dodatkach, w końcu perły także w trendach fryzjerskich. Perłowy trend w wydaniu French Balayage Pearls od L’Oréal Professionnel Paris to innowacyjna, dwuetapowa technika, która łączy płynne rozjaśnianie ze zneutralizowanym tonowaniem.

Stosowane tu odcienie Dia light i rewolucyjna technika Pearls Framing podkreślą walory twarzy, pozwolą dodać pazura klasycznym stylizacjom i rozświetlą codzienny look, dodając mu świeżości. A dzięki technice Double Face Framing i produktom z gamy Blond Studio uzyskamy efekt podkreślenia oprawy wokół twarzy i sprawimy, że włosy, niczym połyskująca biżuteria z pereł, zadadzą szyku każdego dnia.

Perłowe odcienie Dia light spełnią zarówno oczekiwania kobiet poszukujących chłodnych odcieni z wykończeniem perłowego połysku, jak i wielbicielek beżowego, ciepłego looku. Całość dopełnić mogą harmonizujące akcesoria. Perłowe spinki czy opaski w swobodnym wydaniu glamour doskonale uzupełnią stylizacje.

Odbudowa na poziomie molekularnym

L’Oréal Professionnel Paris_French Balayage Pearls_KV_3Sezon jesień-zima 2023 będzie miał więc wiele do zaoferowania w kwestii koloryzacji i stylizacji włosów. Żeby uzyskać pożądany efekt, należy jednak pamiętać o pielęgnacji i ochronie – tylko z ich zachowaniem możliwe jest osiągnięcie rezultatu zadbanej struktury, odpowiedniej płynności włosa, pięknego połysku i zdrowych końców.

Idealną bazą dla pielęgnacji będą, wobec tego aminokwasy, w tym arginina, glicyna, seryna, tyrozyna i kwas glutaminowy oraz łączące je peptydy, które pozwolą zregenerować strukturę włosów, przywrócić ich elastyczność, płynność i siłę[1] oraz zapewnić długotrwałą odbudowę molekularną[2]. Składniki te znajdują się w gamie Absolut Repair Molecular, dzięki której dochodzi do naprawy włosów nie tylko na powierzchni, ale również w ich najgłębszej strukturze. Takie działanie pozwala zauważyć spektakularne rezultaty od razu i zachować je na długi czas.

Ochrona to natomiast must przy jakiejkolwiek styczności włosów z wilgotnością czy wysokimi temperaturami. W tym przypadku marka L’Oréal Professionnel Paris proponuje produkt, który proces stylizacji traktuje holistycznie. Mowa o serum SteamPod, które jest opatentowaną technologią ochronną, zabezpieczającą włosy przed wysoką temperaturą, nawet do 230°C[3] oraz działaniem wilgoci. Przy użyciu tego produktu można uzyskać efekt zdyscyplinowanych włosów, które lepiej poddają się stylizacjom i nie puszą się[4], a skręt zostaje doskonale podkreślony na każdym poziomie.

Kto będzie nas inspirował jesienią?

Szukając inspiracji w sezonie jesienno-zimowym warto poza wskazówkami i prognozami ekspertów, sugerować się osobami znanymi ze świata muzyki i czerwonych dywanów. Na szczególną uwagę zasługują te najbardziej wyraziste osobistości, które lubią zaskakiwać, udowadniając, że każdy może wyrażać siebie fryzurą. Jenna Ortega, Miley Cyrus czy Billie Eilish to z pewnością gwiazdy, które warto obserwować w kontekście trendów w stylizacji włosów.

Nie należy jednak zapominać przy tym wszystkim o własnych preferencjach i stylu – zawsze najlepszym wyborem jest ta fryzura, w której czujemy się dobrze i która współgra z całym wizerunkiem. A jeżeli aktualne trendy do takiego looku inspirują i można jednocześnie wpisać się w to, co w najbliższym czasie będzie najmodniejsze – to tylko dodatkowy argument za!

[1] Test konsumencki po 2 tygodniach stosowania szamponu, serum do spłukiwania i maski bez spłukiwania

[2] Test instrumentalny po 15 użyciach szamponu, serum do spłukiwania i maski bez spłukiwania Absolut Repair Molecular

[3] Test instrumentalny po 1 tygodniu

[4] Test instrumentalny Serum SteamPod + SteamPod