Piękno i funkcjonalność w wyjątkowym wydaniu – New Mono Design

Na polskiej mapie designu pojawiła się nowa marka stworzona przez projektantkę mebli Agnieszkę Małgorzatę Bąk. New Mono Design to autorska kolekcja eleganckich i ekskluzywnych mebli robionych na zamówienie. Każdy egzemplarz został wykonany ręcznie z ogromnym zaangażowaniem i precyzją. Wszystkie łączą w sobie dwie cechy – piękno i funkcjonalność.

Nowoczesne wnętrze nie tylko powinno uwodzić pięknem i elegancją, być komfortowe, ale także posiadać „charakter” odpowiadający temperamentowi oraz osobowości właściciela. Jest to bowiem wyjątkowe miejsce odpoczynku, wyciszenia, jak również spotkań towarzyskich w gronie przyjaciół. Dlatego, aranżując swoją przestrzeń mieszkalną, należy pamiętać, że wszystko, co do niej wstawimy, będzie reprezentowało naszą duszę, pasje i styl życia. Zatem warto zrobić to w sposób wyjątkowy i niebanalny.

Czym jest New Mono Design?

New Mono Design to marka stworzona przez Agnieszkę Małgorzatę Bąk – absolwentkę Wydziału Grafiki warszawskiej ASP oraz Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Projektantka przez wiele lat pracowała w agencji reklamowej, rozwijając jednocześnie swoje zdolności designerskie. Długo zastanawiałam się nad stworzeniem własnej marki, pod którą mogłabym pokazać zaprojektowane meble. W mojej głowie ciągle pojawiały się nowe pomysły. Pierwsze próby projektowe pojawiły się już na studiach, były to formy przestrzenne, m. in. karuzela z miedzi. Później poszłam w kierunku projektowania mebli i to pochłonęło mnie do reszty. Zachwycił mnie sam proces twórczy, jak również piękno i wygoda zaprojektowanych przeze mnie mebli. Jednak upłynęło wiele lat, zanim odważyłam się na stworzenie własnej marki, stało się to jakiś czas po pokazaniu szerszej publiczności jednego z moich ulubionych projektów – powiedziała Agnieszka Bąk, Main Designer w NMD.

W skład pierwszej kolekcji, inaugurującej istnienie New Mono Design wchodzi stół Art Deco wykonany z giętej konstrukcji oraz trzy fotele. To właśnie ten stół stał się pretekstem do stworzenia marki NMD. Wierzchnia część stołu Art Deco to fornir z drzewa orzechowego przykryty lakierem o wysokim połysku, również czarny pas, który przechodzi przez środek mebla wykonany został z forniru. Słoje drewna są starannie ułożone, aby na całości pojawił się niepowtarzalny rysunek. Projekt ma charakter limitowany – powstanie maxymalnie 10 stołów. Do tej pory wykonane zostały dwa.

Fotele natomiast wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Swoją stylistyką nawiązują do lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku i stanowią swoisty hołd dla polskiej myśli projektowej tego okresu. Są to niezwykle wygodne i piękne meble wykonane z ogromną dbałością o każdy detal. NMD 60’ i NMD HIGH 60’ to fotele tapicerowane o tradycyjnej formie, pokryte naturalną tkaniną – wełną filcowaną. NMD II 60’ to fotel tapicerowany pokryty nowoczesną i elegancką tkaniną z poliestru. Wszystkie modele dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych do wyboru.

NMD na międzynarodowych festiwalach sztuki

Projekty meblarskie Agnieszki Małgorzaty Bąk zostały docenione i z sukcesem wystawiane na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach sztuki, m.in.: Łódź Design 2011, 100% DESIGN London 2012, Concour Lepine na Foire de Paris 2013 oraz Concour Lepine na Européenne Foire de Strasburg 2013. Stół Art Deco został zauważony jeszcze na etapie wykonawczym w pracowni. Zainteresował się nim kolekcjoner antyków i zaproponował wystawienie go na Łódź Design. Następnie wysłałam swoje zgłoszenie i udało mi się zakwalifikować na 100% DESIGN w Londynie, co osobiście traktuję jako ogromne wyróżnienie, ponieważ bardzo dużo projektów nie przechodzi wstępnej kwalifikacji. Na wyjazd do Londynu pozyskałam środki z Instytutu Adama Mickiewicza podlegającego pod Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspaniale, że są instytucje, które pomagają młodym artystom promować swoje prace, a tym samym także polską myśl projektową poza granicami kraju – powiedziała Agnieszka Bak, Main Designer w NMD.

Po londyńskiej wystawie meble od New Mono Design zostały zauważone i jako jedne z 10 projektów zakwalifikowały się do uczestnictwa w Polskim Pawilonie na międzynarodowych targach Foire de Paris w konkursie Concour Lepine. Następnie stół Art Deco został zaprezentowany na wystawie w Strasburgu, gdzie został zauważony i zakupiony przez prywatnego kolekcjonera.

W Polsce meble New Mono Design można obejrzeć w Art Of Home przy ul. Kolejowej 47 w Warszawie.

Zdjęcia oraz informacje o meblach New Mono Design można znaleźć na www.newmonodesign.pl oraz facebook.com/NewMonoDesign

*****

nmdNew Mono Design to autorska kolekcja eleganckich i ekskluzywnych mebli robionych na zamówienie. Każdy egzemplarz jest wykonywany ręcznie z niezwykłą starannością i precyzją. Pasja, zaangażowanie oraz indywidualne podejście sprawiają, że produkty NMD są wyjątkowe i niepowtarzalne. Jednak New Mono Design to nie tylko meble, to także styl życia realizujący się w estetyce otaczających nas przedmiotów. Jest to marka stworzona z myślą o połączeniu dwóch kategorii – piękna i funkcjonalności – aby pomóc swoim Klientom w jak najlepszej aranżacji wnętrz.