Kosmeceutyki – nowy wymiar pielęgnacji

linia Age Reform_kosmeceutyki Murad linia Environnmental Shield_kosmeceutyki MuradKosmeceutyki wyznaczają nowe trendy w dziedzinie pielęgnacji skóry i dermatologii. Preparaty te łączą w sobie właściwości popularnych kosmetyków i specjalistycznych kuracji leczniczych. Dzięki wysokiej zawartości zaawansowanych aktywnych składników, oddziałujących na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze, właściwie odpowiadają na potrzeby wymagającej skóry. Produkty te nie tylko naprawiają uszkodzenia skóry, ale również skutecznie chronią i zapobiegają przez ich powstawaniem. Celem kosmeceutyków jest leczyć i pielęgnować.

Kosmeceutyki gwarantują dużo lepsze efekty niż tradycyjna pielęgnacja. Zwykłe preparaty nie zawsze radzą sobie ze wszystkimi dolegliwościami skórnymi, natomiast właściwie dobrany kosmeceutyk trafia szybko i skutecznie w określony problem skóry, poprawiając jej kondycję. Pomaga również w leczeniu zmian dermatologicznych, łagodząc i wyciszając ich objawy. Preparaty o właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych przyczyniają się także do regeneracji i naprawy mikrouszkodzeń w tkance skórnej, które mogą powstawać w wyniku szkodliwych czynników klimatycznych oraz zanieczyszczeń różnego pochodzenia. Kosmeceutyki skutecznie chronią i wyraźnie zmniejszają widoczności zmian i uszkodzeń naskórka takich jak: wypryski, trądzik, podrażnienia, zmarszczki czy przebarwienia.

Dlaczego warto sięgnąć po kosmeceutyki?

Kosmeceutyki wyróżniają się bogatym składem o zwiększonej ilości i stężeniu substancji aktywnych. Ich formuły oparte są na bazie witamin, związków mineralnych, antyoksydantów oraz bogatych w fitoestrogeny i kwasy owocowe ekstraktów z roślin. Przy ich tworzeniu wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia biotechnologii i farmakologii. Ze względu na to, że proces produkcji kosmeceutyków jest podobny do środków medycznych, nie zawierają one szkodliwych konserwantów, sztucznych barwników i parabenów. Preparaty te pielęgnują, stymulują procesy naprawcze, zwiększają odporność skóry, a także opóźniają procesy starzenia hormonalnego, genetycznego oraz środowiskowego. Mają także szczególne znaczenie w redukcji takich defektów skóry, jak zmarszczki, cellulit, hiperpigmentacje, zaskórniki czy rozstępy.

Kosmeceutyki Doktora Howarda Murada

Na polskim rynku są dostępne kosmeceutyki marki Murad. Sygnowane nazwiskiem amerykańskiego farmaceuty i dermatologa hollywoodzkich gwiazd Doktora Howarda Murada preparaty odpowiadają na indywidulane potrzeby i problemy każdego typu skóry. Produkty marki Murad to profesjonalne systemy pielęgnacyjno-lecznicze, uwzględniające trzy kroki dbania o skórę: oczyszczanie, leczenie, nawilżanie. Linie można dowolnie łączyć w zależności od problemów skórnych.

Produkty marki Murad powstały one w oparciu o Teorię Wody Komórkowej, stanowiącą naukową podstawę receptury każdego produktu. Punktem centralnym tej teorii jest konieczność utrzymywania odpowiedniego poziomu nawodnienia każdej komórki w ludzkim ciele w celu zatrzymania procesów starzenia i zainicjowania procesów odradzania się nowych, zdrowych komórek.

Prace nad tego typu pielęgnacją trwały już od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, ale dopiero Doktor Howard Murad zastosował ten pomysł na szeroką skalę, co przyniosło mu sukces i popularność na całym świecie. Dziś jest autorem 18 patentów z dziedziny kosmetologii. Po produkty sygnowane jego nazwiskiem sięgają takie gwiazdy Hollywood jak: Susan Sarandon, Renee Zellweger, Kim Catrall i Olivia Wilde.

Jak stosować kosmeceutyki?

Kosmetyki i kosmeceutyki dobieramy z uwzględnieniem stanu i ogólnej kondycji skóry, jej problemów czy dolegliwości oraz indywidualnych preferencji. Stosowanie kosmeceutyków nie wymaga konsultacji dermatologa, chyba że skóra została dotknięta zmianami chorobowymi. W przypadku trudnych do zdiagnozowania lub wyleczenia problemów zalecana jest konsultacja medyczna. W pozostałych przypadkach wystarczy konsultacja kosmetyczki lub farmaceuty.

Kosmeceutyki marki Murad są dostępne na www.murad.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj