Fryzjerzy z Afryki w Bielsku-Białej!

zajecia praktyczneJuż za miesiąc stolica Podbeskidzia przywita wyjątkowych gości. Wszystko za sprawą Dyrektor Kreatywnej i właścicielki sieci salonów fryzjerskich Trendy Hair Fashion, Anny Kulec-Karampotis, która jako pierwsza Polka wzięła udział w projekcie SOS Shaping Future.

Zespół Trendy Hair Fashion na zaproszenie marki Schwarzkopf Professional wziął udział w programie SOS Shaping Future, wspierającym młodzież z krajów rozwijających się, poprzez kształcenie ich w zawodzie fryzjera.

Wszystko zaczęło się od akcji w 2008 roku w Kambodży. Dwa lata później, dzięki podjęciu przez markę Schwarzkopf Professional współpracy z organizacją non profit SOS Wioski Dziecięce, program przekształcił się w globalną inicjatywę. Do tej pory zorganizowano go w Kolumbii, Kambodży, Wietnamie, Indiach, Peru, Maroko i Rosji.

Trendy wolontariusze

W tym roku inicjatywa ruszyła w RPA, do Johannesburga. Anna Kulec-Karampotis wraz z innymi wolontariuszami Trendy Hair Fashion przez kilkanaście dni uczyła młodych ludzi podstaw fryzjerstwa, dając im w ten sposób perspektywę polepszenia swojej sytuacji materialnej i zawodowej. – Uczestnicy zajęć byli spontaniczni i bardzo chłonni wiedzy. Chcieli się uczyć, pragnęli poznać wszystkie tajniki zawodu. Udział w warsztatach był dla nich ogromną szansą. Być może dzięki temu znajdą pracę – wspomina pani Ania.

Lepsza przyszłość

Bielszczanka nie przypuszczała przed wyjazdem, że sytuacja, którą zastanie po przyjeździe do RPA tak bardzo na nią wpłynie. W zetknięciu z wielkim potencjałem uczestników akcji i pozytywną energią, jaką została obdarzona, a z drugiej strony z ogromnymi potrzebami mieszkańców Afryki, postanowiła dalej nieść im pomoc, także po powrocie do kraju. – Wiele osób żyje tam w nędzy, bez planów na przyszłość. W wiosce, w której odbywały się zajęcia, widzieliśmy mnóstwo dzieci, którym brakuje rodzinnego ciepła i miłości. Tuż przed wyjazdem postanowiłam, że nie zaprzestanę swojej działalności i będę kontynuować pomoc – podsumowuje Dyrektor Kreatywna.

Światełko w tunelu

Tak narodził się pomysł, aby zaprosić do Bielska-Białej uczestników zajęć. Z 30-osobowej grupy wybrano na razie trzech przedstawicieli, którzy już za wkrótce przyjadą do Bielska-Białej, aby kontynuować naukę. Sztukę fryzjerstwa zgłębiać będą w salonie Trendy Hair Fashion.

– Wybór padł na tych, którzy zdaniem opiekunki grupy odznaczali się talentem i umiejętnościami oraz wykazywali szlachetną postawę. Być może dostając taką szansę od losu, powrócą kiedyś do swojego rodzinnego kraju, gdzie pomogą innym w potrzebie – uzasadnia przedsięwzięcie pani Anna.

Realna pomoc

W organizację wyjazdu zaangażowała się Ambasada Polski w RPA, która dokona wszelkich formalności, związanych z przyjazdem młodych Afrykańczyków. Pobyt planowany jest na pół roku z możliwością przedłużenia.

Bielska akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na każdym kroku inicjatorka spotyka się z objawami sympatii. Wiele osób oferuje swoją pomoc i wsparcie. Choć, nie ukrywa, że znalazły się także zdystansowane opinie. Pani Ania słyszała wtedy: dlaczego to robisz? Przecież nie zbawisz świata. Odpowiadała wtedy zdecydowanie, że realna szansa na lepsze jutro nawet dla jednej osoby, to wystarczający powód na podjęcie tego wyzwania.

Goście Anny Kulec-Karampotis, dzięki podjętej przez nią inicjatywie, otrzymają ogromną szansę na poprawę swojej sytuacji i perspektywy na dalszą przyszłość. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej będą również mieli okazję poznać odmienną kulturę i europejskie realia. Zespół Trendy Hair Fashion wbrew polskiej aurze, planuje gorące powitanie i taką atmosferę będzie utrzymywał przez cały pobyt zagranicznych gości.

Anna Kulec-Karampotis, Dyrektor Kreatywna marki Trendy Hair Fashion, jest właścicielką największej i najdynamiczniej rozwijającej się w Polsce sieci salonów fryzjerskich, zatrudniającej kilkaset uzdolnionych adeptów sztuki fryzjerskiej. Pracuje z ambitnym i doświadczonym teamem, który charakteryzuje nowatorskie podejście do strzyżenia i koloryzacji. To znana i ceniona stylistka fryzur, jej kolekcje z dużym sukcesem są szeroko publikowane na całym świecie, a jako wielbicielka fashion, zasiada w jury najbardziej prestiżowych konkursów modowych w kraju i za granicą.

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj