Angielskie różyczki – romantyczny pokój dla dziewczynki

pokoik angKlasyczne wnętrza w stylu angielskim mają wielu zwolenników. Za co cenimy ten styl?

Za ciepło i przytulność, nagromadzenie różnych ozdób, bibelotów oraz kwiatowe motywy.

Te ostatnie są zróżnicowane – od delikatnych po bardzo wybujałe. Powinny występować wszędzie – na ścianach, obiciach, zasłonach. W dodatku nie musimy dobierać elementów o tym samym wzorze – wręcz przeciwnie, powinniśmy je mieszać.

Oprócz deseni styl angielski łączy też meble i elementy pochodzące z różnych epok

Styl angielski dzięki swej swobodzie i ciepłu jest wspaniałą inspiracją do urządzenia pokoju dziecięcego.

Romantyczną metamorfozę można zacząć od przemalowania starych mebli i wybrania kilku charakterystycznych nowych dodatków. Sprawdzą się także meble w stylu retro czy shabby, lekko przecierane z kolekcji Nostalgia.

Biała baza to pierwszy krok by stworzyć tło dla kolorowych wzorów i dodatków. Pomalowanie z pozoru nie pasujących do siebie stylem elementów w jednym, neutralnym kolorze to sprawdzony pomysł.

Wymiana uchwytów w meblach to drugi krok. Różowe ceramiczne gałki są wymarzone do takiego pokoju. Kolejny etap to tapety w kwiatowe wzory, idealnie sprawdzą się tu różyczki z kolekcji Grl’s rule firmy Cheesapeke.

Metalowe łóżko w jasnoróżowym kolorze to współczesny mebel, który doda wnętrzu retro klimat.

Na nim pościel z kwiatowymi aplikacjami i haftami (Różowe Słonie) i poducha kot.

Pikowana, patchworkowa narzuta, kolorowe pledy to zestaw tkanin, których nie powinno zabraknąć w romantycznym, angielskim pokoiku.

W ofercie Kids Town znajdziemy dużo dodatków, które dopełnią romantyczny klimat takiego wnętrza: lampka z kwiatowym abażurem, pudełka w groszki, wieszaczki ptaszki, dywany shaggy.

Łączmy zestawiajmy i bawmy się dodatkami. Ta swoboda połączeń i niefrasobliwość to właśnie jest przepis na romantyczny wystrój w stylu angielskim.