Pięknołyse kolejny niestandardowy projekt Fundacji Rak’n’Roll

PięknołyseRusza kolejny projekt terapeutyczno-artystyczny Fundacji Rak’n’Roll – „Pięknołyse”. Tym razem 3 fotografów Andrzej Świetlik, Katarzyna Fortuna oraz Daria Matczuk sfotografowało 4 dziewczyny chorujące na raka w 11 ujęciach i stylizacjach podkreślających ich piękno, pomimo braku włosów.

Włosy są niezwykle ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata to dla kobiet bardzo przykry moment. W trakcie leczenia fatalne samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Dlatego też fundacja Rak’n’Roll po raz kolejny pokazuje, że również w trakcie leczenia chemioterapią warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii.

„Pięknołyse” to projekt, którego celem jest oswojenie szerokiej opinii publicznej z wizerunkiem kobiet, które utraciły włosy w skutek chemioterapii i przekonanie, że nawet pomimo utraty włosów można wyglądać naprawdę pięknie i niezwykle kobieco. W ramach projektu Fundacja Rak’n’Roll nawiązała współpracę z utalentowanymi fotografami, którzy w sposób artystyczny pokazali piękne, łyse kobiety po chemioterapii. Cztery wyjątkowe babki – Monika Gawron, Agnieszka Kiedrowska, Monika Kowalczyk i Joanna Zielewska miały odwagę pozować poddając się zaproponowanym przez fotografów stylizacjom.

Wyniki tej pracy – 11 „Pięknołysych” fotografii będzie można obejrzeć w foyer Sceny na Woli im. T. Łomnickiego Teatru Dramatycznego (ul. Kasprzaka 22 w Warszawie) przez kolejne cztery tygodnie – od 13 października do 10 listopada b.r. – od piątku do niedzieli w godzinach 13.00 – 17.00, a także dla gości teatru przed spektaklami. W połowie listopada ekspozycja przejedzie do foyer Sceny im. G. Holoubka w Pałacu Kultury i Nauki.

Wystawa w Teatrze Dramatycznym towarzyszy premierze sztuki „Gry ekstremalne” opartej na historii zmarłej na glejaka mózgu Ewy Gawlikowskiej-Wolff. Ewa podczas choroby zaczęła pisać dramat o tym, jak rak zmienia spojrzenie na świat i relacje z bliskimi. Otwarte i odważne mówienie o różnych aspektach choroby onkologicznej jest misją Fundacji Rak’n’Roll od początku jej istnienia, dlatego też wspólna akcja fundacji i Teatru Dramatycznego ma przełamywać stereotypy o chorobie w szerszej świadomości społecznej. Zarówno sztuka Ewy, jak i wystawa „Pięknołyse” są również doskonałym przykładem, że warto, by więcej osób chorych miało możliwość dzielenia się swoim światem z innymi.

***

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj życie! rozpoczęła działalność z inicjatywy Magdy Prokopowicz 6 października 2009 r. Jej celem jest zmiana schematu myślenia na temat choroby nowotworowej oraz poprawa jakości życia chorych na raka, a w szczególności dotkniętych chorobą kobiet oraz przyszłych mam. Działalność Fundacji opiera się na pozytywnej energii, uśmiechu i radości życia. Do tej pory Fundacji udało się też zrealizować wiele projektów komunikacyjnych m.in. takich jak: „Boskie Matki”, „Gadaj Badaj”, „Daj włos” czy „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj