Bieg o Puchar Henri Lloyd

hlJuż 9-11 sierpnia w Mikołajkach odbędą się jubileuszowe XX Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Wśród partnerów tej prestiżowej imprezy jest firma Henri Lloyd.

Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy są największymi i najpoważniejszymi środowiskowymi regatami żeglarskimi w naszym kraju. Pierwszy raz zostały zorganizowane w 1994 r., przy ogromnym wsparciu Radia Olsztyn. Wygrała wówczas załoga czasopisma „Żagle”. W tym roku regaty odbędą się po raz dwudziesty.

– Impreza odbywa się dzięki Warmińsko-Mazurskiemu Towarzystwu Żeglarskiemu i dwóm ambasadorom żeglarstwa w mediach, a więc także ambasadorom Warmii i Mazur: Jerzemu Iwaszkiewiczowi i Wojciechowi Ogrodzińskiemu, ale w prace organizacyjne zaangażowany jest cały sztab ludzi – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Regaty mają tak znakomitą renomę, że w ich organizację włączył się także samorząd województwa.

Stałym terminem organizacji Mistrzostw jest drugi weekend sierpnia. Odbywają się one w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach.

Wśród partnerów tej prestiżowej imprezy jest firma Henri Lloyd. W czasie tegorocznych regat odbędzie się bieg o Puchar Henri Lloyd.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na regaty już w najbliższy weekend do Mikołajek.