Fashion Week Poland już po raz 9 w Łodzi

Za niespełna trzy miesiące, w Łodzi wystartuje 9. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Tydzień mody dedykowany kolekcjom wiosna –lato 14 odbędzie się w dniach 15 -20 października 2013 r., a jednym z nowych miejsc pokazów stanie się Centrum Promocji Mody.

9. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland, oprócz wydarzeń, które na stale wpisały się w kalendarz wydarzeń modowych zaproponuje nowe projekty i aktywności mające na celu promocję w sektorze mody. Główna część pokazów gościć będzie, tak jak w poprzednich sezonach, w postindustrialnym kompleksie Księżego Młyna na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Księży Młyn to nowa wizytówka Łodzi wpisująca się w strategię Centrum Przemysłów Kreatywnych; to tu powstaje dzielnica artystyczna, odbywają się pikniki i kiermasze, rękodzieła oraz plenery filmowe i fotograficzne.

W zupełnie nowym miejscu odbędzie się natomiast offowa część wydarzenia, OFF Out of Schedule. Awangardowi twórcy i najzdolniejsi debiutanci zaprezentują swoje kolekcje w kompleksie Centrum Promocji Mody, dysponującym profesjonalną salą pokazową. Tam również odbędzie się pokaz otwierający jesienną odsłonę Fashion Week Poland.

– Nowo powstały obiekt Centrum Promocji Mody wychodzi naprzeciw potrzebom FashionPhilosophy w zakresie prezentacji pokazów mody w ramach Off Out of Schedule, uznawanej za najbardziej awangardową część tej imprezy – mówi Jacek Kłak, szef Fashion Week Poland. – Dzięki współpracy z łódzką ASP świetnie wyposażona sala, z widownią na ponad 400 osób, będzie też miejscem pierwszego pokazu otwierającego wydarzenie 15 października.– dodaje organizator.

Nazwiska projektantów wybranych przez Radę Programową zostaną opublikowane we wrześniu. W trakcie październikowej edycji, pokazy mody w ramach Fashion Week Poland będzie można oglądać od wtorku do soboty. Nowością jest zaplanowany na niedzielę 20 października otwarty dla wszystkich dzień sprzedażowy. W tym dniu wszyscy zainteresowani kupnem ubrań z projektanckich kolekcji będą mogli bezpłatnie odwiedzić strefy Showroom oraz Concept Store. Na niedzielę zaplanowano także spotkania z projektantami, wystawę Young Fashion Photographers Now oraz liczne atrakcje i specjalne akcje, przygotowane przez partnerów wydarzenia.