Przeszklenia w drzwiach – Nadaj świeżości swoim wnętrzom

Villa Glass Studio - efekt końcowy może być piorunującyDziś wybór drzwi do wszelkich pomieszczeń jest bardzo duży. Możemy kupić drzwi drewniane, plastikowe lub wykonane z PCV. Wzornictwo i kolory również pozwalają na ich dobór wedle własnego gustu. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne są drzwi z przeszkleniami. Do niedawna kojarzyły się one głównie z wyposażeniem łazienki, jednak dziś przeszklenia wstawia się także w drzwi kuchenne, pokojowe, a niekiedy nawet wejściowe. Taki zabieg jest doskonałym sposobem na rozświetlenie zbyt ciemnego wnętrza.

Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Nie zaleca się zakładania przeszklonych drzwi do sypialni, ponieważ dochodzące światło może zbyt mocno rozświetlić pokój, co źle wpływa na zasypianie. Sypialnia powinna być mocno zaciemniona. Do pozostałych pomieszczeń nadają się natomiast znakomicie.

Dodatkowo obecne wzory i techniki sprawiają, że dzięki takim drzwiom pomieszczenie nabiera wyjątkowego wyrazu. Stopień przeszklenia jest oczywiście uzależniony od naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy mocno rozjaśnić pomieszczenie wybierzmy drzwi, w których przeszklenie zajmuje ok. połowę powierzchni. Jeśli jednak bardziej zależy nam na ciekawym efekcie, zakupmy drzwi, w których przeszklenie przyjmie postać delikatnej smugi, cienkiego paska lub innych modnych wzorów.

Fot. Villa Glass Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj