Kolekcja butów “Daily Steps” od marki Bohema Clothing

Kolekcja butów “Daily Steps” od marki Bohema Clothing (2)Bohema Clothing to marka, która zapoczątkowała w Polsce modę na buty z roślinnych materiałów. Marka od samego początku działająca w duchu cruelty-free, stawiająca na zrównoważoną produkcję, wraca do nas z nową kolekcją butów dla kobiet i mężczyzn w kampanii o nazwie Daily Steps.

Kolekcja butów “Daily Steps” od marki Bohema Clothing (5)

Bohema stawia na polskie rzemiosło i innowacyjne roślinne materiały (to właśnie Bohema stworzyła pierwsze na świecie buty z kaktusa), ubierają ponadczasowe modele butów w oryginalne formy. W nowym lookbooku “Daily Steps” marka zaprezentowała klasyczne sztyblety, botki, trzewiki czy kowbojki ubrane w geometryczne formy. W kolekcji każdy znajdzie coś dla siebie od delikatnych i klasycznych sztybletów w stylu smart casual po sztyblety na masywnej podeszwie o kwadratowych noskach dla fanek bardziej ekstrawaganckiego obuwia. Botki na obcasie i platformie, trzewiki w kilku wersjach oraz kowbojki. I tutaj również Bohema daje nam pole do wyboru, proponując długie i gładkie kowbojki na obcasie obok krótszych, ręcznie wyszywanych kowbojek w stylu boho.
‘Tworząc kolekcję inspirowaliśmy się eklektyzmem codziennego życiem, i stylem ulicy z całego świata. Ostatnimi czasy dużo podróżowaliśmy i właśnie obserwacje tego jak ubierają się ludzie na całym świecie, było dla nas inspiracją do tej kolekcji.” – mówi projektant marki – Sebastian SzypułaKolekcja butów “Daily Steps” od marki Bohema Clothing (3)

Bohema to buty, które mają być wyborem zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Modele mają podkreślać indywidualny styl kobiet i mężczyzn, którzy je noszą i pozwalać na budowanie bardzo różnych stylizacji, które są oparte na trendach, ale też ponadczasowe. Dlatego marka bawi się formą ponadczasowych klasyków, nadając im geometryczne kształty czy dodając designerskie detale.Kolekcja butów “Daily Steps” od marki Bohema Clothing (4)

W nowej kolekcji Bohema Clothing znalazły się buty wykonane ze zrównoważonych roślinnych materiałów, jak skóra z winogron, która powstaje z odpadów po produkcji wina oraz skóra z kukurydzy, która zawiera aż 74% biobazy i wiskozę z lasów z certyfikatem FSC. Wszystkie buty Bohemy są wegańskie, tworzone lokalnie przez polskich rzemieślników w myśl zrównoważonej produkcji. Wszystkie ubrania wykorzystane w stylizacjach do kampanii pochodzą z drugiego obiegu lub od polskich marek tworzących w myśl zrównoważonej mody. Marka cały czas szuka nowych rozwiązań i już pracuje nad innowacjami w produkcji. W planach jest również wprowadzenie nowych materiałów.

Kolekcja butów “Daily Steps” od marki Bohema Clothing (1)

Credits:

Photo: Kasia Kornas

Models: Julia Boro Borowiecka, Julia Wesołowska, Kornel Jaźwik (XManagement)

Mua: Dagmara Rodak

Style: Wiola Wiertel

Wszystkie stylizacje użyte do sesji pochodzą z drugiego obiegu lub od polskich zrównoważonych marek.

Szczególne podziękowania dla Anna Świergiel Studio, ByBianco i Sny Vision oraz Vintage shopów: Twins Pick & Dopamina Vinatge Store