Muzyczna przystań dla pary melomanów według projektu Jacka Tryca

Pokazywane dziś mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze wielopiętrowego budynku na warszawskim Mokotowie, w kameralnej, cichej okolicy i otoczeniu zieleni. Apartament miał być wymarzonym miejscem do relaksu w towarzystwie dźwięków ulubionych artystów. Projekt wnętrza powierzono renomowanej pracowni Jacek Tryc Wnętrza. Zaproponowane przez doświadczonego i cenionego architekta rozwiązania sprawiły, że wnętrzem nie pogardzi żaden koneser ciekawych kompozycji, zarówno tych wnętrzarskich, jak i muzycznych.

Głównym założeniem realizacji było zaaranżowanie przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi. Funkcjonalne mieszkanie zaaranżowano z udziałem sprawdzonych jakościowo ergonomicznych mebli i wyposażenia. Miało mieć intuicyjny układ, być przytulne i komfortowe. W wyniku  dynamicznego procesu projektowego i nawiązania dobrego kontaktu na linii inwestor – projektant, stworzone zostało klimatyczne wnętrze, które w pełni odpowiada na potrzeby klienta.

Akustyka przede wszystkim

Kompozycja nagłośnienia była ważnym elementem tego projektu. Klientowi zależało na tym, by dobre brzmienie współgrało z komfortowym wyposażeniem. Wysokiej jakości produkty, miękkie tkaniny i rozchodząca się równomiernie, przyjemna dla ucha muzyka, czynią apartament miejscem, w którym  można zachwycić się i wzruszyć spokojnymi melodiami lub od razu ruszyć do tańca. Głośniki idealnie rozmieszczono nie tylko w salonie, choć tu aranżacja dźwięku przybrała najbardziej zaawansowaną formę. Niektóre z nich ukryto są w sufitowych kloszach lamp. Wszystko to dla osiągnięcia doskonałego brzmienia. Projekt nagłośnienia zaproponowany przez Jacka Tryca obejmował także sypialnię i łazienkę.

Miejski zgiełk i smart rozwiązania

Przed remontem mieszkanie było dość ciemne. Wymiana okien poddaszowych sprawiła, że apartament jest teraz doskonale oświetlony dziennym światłem, a widoki z okna stanowią ważny element aranżacji tego wnętrza. W kuchni i łazience przez okna połaciowe można oglądać niebo, z drugiej strony przez okno wpada zieleń i rozpościera się widok na panoramę Warszawy. Wszystko to podkreśla metropolitalny charakter apartamentu. Na uwagę w tej realizacji zasługuje konsekwencja w doborze materiałów. Są one spójne i skomponowane tak, aby tworzyły harmonijne wnętrze. Duża ilość drewnianych elementów wprowadza do tego miejskiego apartamentu element natury i czyni je ciepłym w odbiorze. Mosiężne baterie współgrają z wybarwieniem kamienia. Właściciele mieszkania to młodzi ludzie zafascynowani nowoczesnymi technologiami, sprzyjającymi ochronie środowiska naturalnego. Dlatego dom wyposażono w instalację „inteligentnego domu”.

Odgłosy z kuchni

Odpowiedzią na bogate życie rodzinne i towarzyskie było stworzenie przestrzeni dziennej składającej się z przestronnego salonu z jadalnią oraz funkcjonalnej kuchni z wyspą. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się wspólnie spędzonym czasem podczas przygotowywania posiłków i biesiad przy stole.

Kąpiel w kojących dźwiękach

W mieszkaniu wyraźnie wydzielono strefę prywatną, składającą się z sypialni, garderoby i dużej łazienki na poddaszu. Sypialnia jest minimalistyczna, wyposażona w tapicerowane łóżko z wygodnym materacem. Mądrze rozmieszczone oświetlenie i powściągliwa aranżacja sprzyjają wyciszeniu. W komfortowej łazience na poddaszu znalazło się miejsce na wolnostojącą wannę, z której można podziwiać niebo i kabinę parową. Wyposażono ją także w doskonałej jakości nagłośnienie, które pozwala zażyć kąpieli w kojących dźwiękach. Elegancka armatura i stylowe elementy wyposażenia cieszą oczy i wprowadzą klimat sprzyjający relaksowi.Jacek Tryc Jacek Tryc1 Jacek Tryc3 Jacek Tryc4 Jacek Tryc5 JacekTryc2 JacekTryc5 JacekTryc6 JacekTryc7 JacekTryc8 JacekTryc9 JacekTryc10

Projekt mieszkania na Mokotowie autorstwa pracowni Jacek Tryc Wnętrza łączy w sobie minimalizm i wygodę. Chociaż są tu wykorzystane nowoczesne rozwiązania, to zaimplementowano je z szacunkiem do przyrody, co w połączeniu z naturalnymi materiałami stanowi przyjazną dla człowieka przestrzeń do życia. Wystrój przenika troską  o komfort użytkownika i dbałością o harmonię z naturą. Ponieważ mieszkanie ma służyć mieszkańcom na lata, Jacek Tryc postarał się o jego ponadczasowy styl, urzekający prostotą, nie stroniący jednak od dizjanerskich akcentów.