Ocean mody Kupisza i Gatty

W czwartek, 2 czerwca w industrialnym wnętrzu warszawskiego Soho Factory obył się pokaz najnowszej kolekcji Roberta Kupisza na sezon lato 2017, który jak zwykle przyciągnął tłumy gwiazd, ceniących talent projektanta. Inspiracją do stworzenia kolekcji był ocean – jego kolory, głębia i związane z nim postacie. W tym wyjątkowym wydarzeniu, podczas którego marka obchodziła swoje 5. urodziny, projektantowi towarzyszyła marka Gatta, która  uzupełniła pokazowe projekty charakterystycznymi skarpetkami i podkolanówkami – z motywem admiralskim oraz z paskowym deseniem. Modele te wraz z zaprezentowanymi na wybiegu kreacjami, stworzyły oryginalne i zaskakujące letnie propozycje.

Znany polski projektant od kilku sezonów wierny jest industrialnym wnętrzom – w takim też odbył się pokaz jego najnowszej kolekcji „Ocean” na sezon lato 2017. Kupisza do jej stworzenia zainspirowały m.in. filmy o piratach, baśnie o syrenach czy podróże do nadmorskich krajów. Niezwykle charakterystycznymi elementami kolekcji były – kojarzące się z marynarzami –paski i tatuaże. Idealnie współgrały z nimi zaprojektowane przez projektanta specjalnie na potrzeby pokazu skarpetki i podkolanówki z paskowym deseniem – białym lub granatowym, które stworzyła marka Gatta. Mocnym akcentem były też modele z motywem admiralskim, które również były wynikiem współpracy z marką Gatta.

„Robert Kupisz to projektant, który tworzy kreacje z osobowością – dlatego marka Gatta zawsze chętnie angażuje się w jego pokazy – komentuje Małgorzata Barton, Brand Manager Gatta. „Na jubileuszowy pokaz z okazji 5. urodzin marki, marka Gatta stworzyła  oryginalne skarpetki i podkolanówki, które z kreacjami projektanta stworzyły niezwykle spójną całość”

Gatta od kilku sezonów współpracuje i wspiera polskich projektantów (m.in. takie marki jak: bizuu, Gosia Baczyńska, Michał Szulc, MMC, Paprocki & Brzozowski). Jest partnerem ich pokazów, ale także wspólnie z nimi tworzy limitowane kolekcje rajstop. Co sezon partneruje także projektantom podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

Projektant pozostał wierny swojemu stylowi – stworzone kreacje na lato 2017 są pełne streetowego luzu i nonszalancji. Dlatego wśród propozycji Kupisza nie mogło zabraknąć np. oversizowych koszul czy dresów z obniżonym krokiem. W kolekcji pojawiły się także delikatne i kobiece kreacje – w stylu lat 70-tych, m.in. inspirowane koronkowymi i hipisowskimi kaftanami i tunikami oraz zwiewne, półprzezroczyste sukienki i bluzki. W kolekcji królowały – zgodnie z jej nazwą – morskie kolory jak: błękit, granat, biel. Nie zabrakło też  nawiązania do plażowych kolorów – beżu i szarości. Jednym z mocniejszych akcentów był koral, który przywodził na myśl charakterystyczne koszulki ratowników.

Na pokazie nie mogło zabraknąć gwiazd, będących wiernymi fanami projektanta, na widowni pojawili się m.in. Joanna Horodyńska, Macademian Girl, Maja Sablewska, Natalia Siwiec, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski.