Wnętrza inspirowane starożytnym Egiptem

Stylistki firmy, zainspirowane najnowszym filmem Alexa Proyasa, stworzyły wyjątkową kampanię odwołującą się do estetyki starożytnego Egiptu. Przez 7 dni na Westwig.pl będzie można upolować meble i dodatki, będące hołdem dla wielowiekowego dziedzictwa cywilizacji z Doliny Nilu.

Wchodzący do kin 26 lutego film Bogowie Egiptu to epickie widowisko, które na ekrany wnosi akcję, rozmach realizacyjny i zapierające dech w piersiach efekty wizualne. Stylistki Westwing, zainspirowane scenografią filmu, przygotowały niepowtarzalną, pełną przepychu kolekcję.

Stolik pomocniczy _Brass_, 649 zł, www.westwing.plAkcja Bogów Egiptu przenosi nas do zachwycających bogactwem pałacowych komnat oraz na spalone słońcem piaski pustyni. We wnętrzach inspirowanych tą – częściowo realistyczną, częściowo mityczną estetyką – dominującym kolorem jest złoto, które pojawia się w towarzystwie szlachetnych odcieni beżów, brązów i królewskich czerwieni.

Aranżacje odwołujące się do tradycji kraju faraonów emanują dostojeństwem i okazałością. Wnętrza utrzymane w tej stylistyce skąpane są w złotym blasku. Bogate wzornictwo i olśniewające detale to elementy obowiązkowe – najlepiej, by nawiązywały do piękna hieroglifów, zdobień obelisków i wyrafinowanych form piramid.

W przestrzeniach, które możemy podziwiać w filmie Proyasa, uwagę przykuwają proste, zgeometryzowane linie i harmonijne proporcje. I właśnie taka, hołdująca klasycznym kształtom i symetrii, powinna być aranżacja zainspirowana kulturą z Doliny Nilu.

Komplet 2 dekoracji ściennych _Wings_, 159 zł, www.westwing.pl– W superprodukcji Bogowie Egiptu bóstwa, herosi i śmiertelnicy łączą siły, by stawić czoła uzurpatorowi. Jest wśród nich Horus – egipski bóg nieba, opiekun monarchii egipskiej, czczony pod postacią sokoła lub człowieka z głową sokoła. W aranżacji, która czerpie inspiracje z barwnego świata filmu, nie może zabraknąć mebli i dodatków przywołujących na myśl ówczesną wiarę w mity. Prawdziwym must-have są złote skrzydła! – mówi Marta Suchodolska, Dyrektor Stylu Westwing.pl.

Urządzając wnętrza utrzymane w duchu starożytnego Egiptu należy pamiętać, że nie ma tu miejsca na prowizoryczność czy tymczasowość. Odwołujemy się do wielowiekowego dziedzictwa, a to zobowiązuje! Wszystkie meble i dodatki powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które przetrwają lata.